U zadnjim sekundama

Benitez i Torres se vratili u Liverpool, Redsi im oteli pobjedu u 97. minuti!

Na Anfield su se vratili Rafa Benitez i Fernando Torres, u derbiju kola engleskog Premiershipa.

Bivšeg trenera i centarfora Liverpoola sekunde su dijelile od trijumfa protiv Redsa, ali je Luis Suarez u sedmoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 2:2.

Domaćni su prema prikazanome, pogotovo u drugom poluvremenu, zaslužili barem taj jedan bod. Chelsea je svejedno bio samo nekoliko sekundi od pobjede. No, u zadnjem napadu domaćina je Luis Suarez zabio glavom na ubacivanje bivšeg Chelseajevog igrača Daniela Sturidgea, koji je bio prvi igrač utakmice, iako je ušao u igru tek u drugom poluvremenu.

Španjolski stručnjak Rafael Benitez, privremeni menadžer Chelseaja, vratio se prvi puta na Anfield nakon višegodišnjeg posla na klupi Liverpoola. Za razliku od prijema na Stamford Bridgeu, gdje je Benitez ''persona non grata'' među navijačima Chelseaja, Liverpoolovi navijači su toplo dočekali i ispratili svog bivšeg trenera.

Gosti su poveli u 26. minuti. Mata je izveo korner s lijeve strane, a Oscar se izvukao malo unazad i glavom pogodio za 0:1.

Daniel Sturridge je ušao u poluvremenu i napravio puno nereda bivšoj momčadi. Već u prvoj minuti nastavka je idelano prograo Stevena Gerrarda, ali je Petr Čech skinuo zicer Liverpoolovom kapetanu. Već u idućoj minuti, Sturridge je tukao lijevom nogom u vratnicu. U 52. minuti iskoristio je ubacivanje Luisa Suareza i lijevom nogom zabio iz blizine.

Samo pet minuta kasnije, Bluesi su opet poveli. Suarez je sasvim nepotrebno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Hazard je bio miran s bijele točke.

Liverpool je pritisak do kraja utakmice uspio okruniti tek na samom kraju, kada je Suarez zabio svoj 23. pogodak u prvenstvu ove sezone. Okončao je time post od 519 minuta bez gola u Premiershipu.

Liverpool je upisao treći uzastopni remi, a Chelsea je propustio učvrstiti izglede za plasman u Ligu prvaka iduće sezone.

Premiership, 34. kolo:

Tottenham – Manchester City 3:1 (Dempsey 79, Defoe 79, Bale 82 / Nasri 5)

Liverpool – Chelsea 2:2 (Sturridge 52, Suarez 90+6 / Oscar 26, Hazard 57 – 11 m)