'Šaren' sastav 'kraljeva'

Benfica razbila Real Madrid, Mourinho tvrdi: Ovaj poraz nije važan!

Nogometaši Benfice osvojili su svoj treći naslov na Eusebio Cupu. Do trofeja koji nosi ime nekadašnjeg slavnog portugalskog nogometaša stigli su deklasiravši veliki Real Madrid s 5-2...

Utakmica je igrana na Estadio da Luzu u Lisabonu, a trener Reala Jose Mourinho na travnjak je izveo "šareni sastav" na čijim je vratima stajao rezervni vratar Adan.

Upravo je nesretni Adan čak pet puta morao vaditi loptu iz mreže, a prvi put već u 4. minuti kada je zabio Javi Garcia glavom. Potom je Real preokrenuo dvama golovima Josea Callejona u razmaku od samo tri minute u 19. i 21., a već u 22. je Axel Witsel ponovo izjednačio na 2-2, što je bio i konačan rezultat na poluvremenu.

Nastavak je u potpunosti pripao Benfici koja je dvama golovima Enza Nicolasa Pereza i jednim Luisa Martinsa ponizila Mourinhov sastav na početku predsezonskih priprema.

Posebno je lijep bio Benficin treći gol iz 53. minute koji je Perez zabio iskosa s desne strane kaznenog prostora s više od 20 metara udarcem u suprotne rašlje Adanovog gola.

Kažimo da za Real nisu zaigrale zvijezde poput Ronalda, Casillasa, Ramosa, Özila, Xabija Alonsa ili Khedire, ali su se u sastavu našli Higuain, Kaka, Di Maria, te Benzema i Coentrao (obojica u nastavku, op.a.).

Eusebio Cup održava se od 2008. godine, a Benfica je naslov prethodno osvajala 2009. i 2011. godine.

Mourinho: Ovaj poraz nije važan

Trener aktualnog španjolskog nogometnog prvaka Real Madrida, Jose Mourinho, odbacio je važnost teškog poraza svoje momčadi od Benfice u revijalnom susretu.

Podsjetimo, u petak je Real u sklopu Eusebio Cupa, revijalnog turnira koji nosi ime legendarnog portugalskog nogometaša, u Lisabonu poražen od Benfice 5-2. U tom je susretu Real zaigrao s drugom postavom bez zvijezda poput Ronalda, Özila, Khedire, Alonsa, Casillasa, a na press-konferenciji po završetku Mourinho je priznao kako njegovoj momčadi rezultat nije bio na prvom mjestu.

"Nema teških poraza u prijateljskim susretima. Znali smo kakav rizik preuzimamo. Benfica nije željela testirati nove stvari i igrali su ozbiljno. Nadam se da će im (Benfici) ova pobjeda podići moral, ali na balansiran način, jer ako će previše pozornosti pridavati tom rezultatu, to bi po njih moglo biti negativno", rekao je Mourinho, uz dodatak:

"Nadam se da ćemo se vratiti ovamo tijekom sezone, ali da bismo odigrali službenu utakmicu. Nadam se da ćemo pobijediti onda kada bude važno."

Eusebio Cup:

Benfica - Real Madrid 5-2 (Garcia 4, Witsel 22, Perez 53, 85, Martins 58 / Callejon 18, 20)