Zbog ovog volimo nogomet

'Ben Arfa je zabio najljepši gol koji sam ikad vidio'

Pogodak "a la Messi" zabio je u subotu u dvoboju trećeg kola FA Cupa francuski nogometaš Newcastlea Hatem Ben Arfa pri 2-1 domaćoj pobjedi svoje momčadi nad Blackburn Roversima...

Omogućio je domaćem sastavu 24-godišnji ljevonogi napadač pobjedu fantastičnim izjednačujućim pogotkom u 70. minuti. Svog je trenera Alana Pardewa ostavio sasvim zatečena.

''Zbog tehničkog je aspekta za mene ovo bio najljepši pogodak koji sam vidio u životu. Svega je bilo u Hatemovoj akciji: nadmudrio je šestoricu nogometaša driblajući naizmjence lijevom i desnom nogom, zastajao je, ubrzavao..., jednostavno, vidio sam sve. Bio je to čudesan pogodak'', rekao je Pardew, kojem je potpuni preokret i pobjedu u posljednjoj minuti utakmice donio argentinski veznjak Jonas Gutierrez.

Ben Arfa vs Blackburn with Radio Newcastle... by supersewelly

Mladi je francuski nogometaš, koji je gotovo cijelu prošlu sezonu izgubio zbog teškog prijeloma obiju potkoljeničnih kosti, pogodak poklonio navijačima:

''Podupirali su me tijekom cijelog procesa mog dugotrajnog oporavka. Sve bih dao za njih'', zaključio je Ben Arfa.