Melju sve pred sobom

Bayern zgazio i Borussiju, pogledajte gol Thiaga Alcantare

Spektakularan je pogodak pri drugom nastupu za minhenski Bayern zabio španjolski veznjak Thiago Alcantara. Bavarci su u finalu Telekom-Cupa deklasirali Borussiju Mönchengladbach 5-1...

U finalnom dvoboju tradicionalnoga ljetnog turnira, koji je ove godine organizirao poraženi finalist, 22-godišnji je Thiago Alcantara u 26. minuti povisio na 3-0 skrenuvši ubačaj Jeromea Boatenga u 16-erac s lijeve strane – prsima. Bio je to majstorski potez pojačanja pristiglog iz Barcelone.

Kurioziteta je u finalu bilo još: osim što je Bayern trijumfirao prvi put pri petom izdanju turnira, Arjen Robben zabio je gol za 4-1 – glavom.

Ostali strijelci za pobjednike bili su Ribery, Lahm i Müller, dok je za domaćine iz penala zabio Luuk de Jong.

Mario Mandžukić prosjedio je dvoboj na klupi, dok je Branimir Hrgota odigrao svih 60 minuta za poražene.

U dvoboju za treće mjesto dortmundska je Borussia pobijedila HSV 1-0 pogotkom 21-godišnjeg Jonasa Hofmanna u 24. minuti. Iličević je za Hamburžane ušao u igru u 56. minuti, dok je Badelj na klupi dočekao kraj utakmice.