Senzacija Offenbacha

Bayern uhvatio četvrtfinale Kupa, Mandžo zamijenio strijelca Gomeza

Nogometaši Bayerna su se pobjedom protiv Augsburga (2-0) plasirali u četvrtfinale Njemačkog kupa. Veliku je, pak, senzaciju priredio trećeligaš Offenbach koji je izbacio Fortunu iz Düsseldorfa…

Bayern je slavio kod lokalnog bavarskog suparnika Augsburga iako je od 47. minute imao igrača manje na terenu. Izravni je crveni karton dobio Francuz Franck Ribery zbog udaranja Korejca Ja-Cheola Kooa. Prije nepromišljenog poteza Ribery se u 26. minuti istaknuo asistencijom koju je u pogodak pretvorio Mario Gomez.

U 58. minuti je upravo umjesto Gomeza u igru ušao Mario Mandžukić, ali njegova se kriza nastavila i u ovoj utakmici. Hrvatski reprezentativac je u 80. minuti sam išao na domaćeg vratara Alexandera Manningera, ali je pucao vrlo slabo i Austrijanac je obranio njegov udarac. Mandžukića je pet minuta kasnije ''ispravio'' Xherdan Shaqiri, postavivši konačnih 2-0 nakon ubacivanja Thomasa Müllera s lijeve strane.

Apsolutna senzacija ovosezonskog izdanja DFB-Pokala je Offenbach. Klub koji u trećoj ligi zauzima tek 11. mjesto u prvom je kolu izbacio prvoligaša Greuther Fürth, potom drugoligaša Union Berlin, a u utorak još jednog člana elitnog razreda - Fortunu Düsseldorf. Mathias Fetsch je u 76. minuti zabio za 1-0, a priču je zaključio Stefan Vogler devet minuta kasnije. (TS)