Bavarci jure prema naslovu

Bayern protutnjao kroz Hamburg: Mandžo bez gola, Kroos briljirao

Nogometaši Bayerna upisali su u 10. kolu Bundeslige devetu pobjedu. S 3-0 je Heynckesova momčad prošla za njih itekako opasno gostovanje kod Hamburga...

Recimo da je Bayern u posljednje vrijeme imao loših iskustava kada su u pitanju gostovanja kod Hamburga. Na tom stadionu nije pobijedio u posljednjih pet prvenstvenih dvoboja (dvije pobjede Hamburga i tri remija), a Bavarci su posljednji put na sjeveru Njemačke slavili 2006. godine!

Ovom prilikom je Bayern slomio domaćina krajem prvog i pogotovo početkom drugog dijela. U 40. minuti je glavom iz blizine poentirao Schweinsteiger (na asistenciju Kroosa), a početkom drugog dijela su Müller i Kroos zabijali za 2-0 i 3-0 i to oba puta na dobra dodavanja Francka Riberyja.

Bayern je mogao i uvjerljivije slaviti, te je potpuno nadigrao slabog domaćina za kojeg je cijelu utakmicu odigrao Milan Badelj, a Ivo Iličević nije bio u kadru. Za Bayern je svih 90 minuta odigrao Mario Mandžukić koji ovom prilikom nije imao svoj dan. Promašio je dvije dobre šanse, a nije sudjelovao kod niti jednog od tri pogotka.

Bayern sada drugoplasiranom Schalkeu bježi sedam, a Borussiji iz Dortmunda čak 11 bodova.

Bundesliga, 10. kolo:

Hamburg - Bayern 0-3 (Schweinsteiger 40, Müller 48, Kroos 53)

Borussia (D) - Stuttgart 0-0

Borussia (M) - Freiburg 1-1 (Camargo 42 / Caligiuri 77-11m)

Hannover - Augsburg 2-0 (Diouf 26, Stindl 85)

Nürnberg - Wolfsburg 1-0 (Gebhart 76)

Hoffenheim - Schalke 2-2 (Volland 13, Firmino 67-11m, Schipplock 90+1 / Neustädter 37, Uchida 82)