Bundesliga

Bayer razbio Badeljev HSV, veliki preokret Mainza

Nogometaši Bayer Leverkusena iskoristili su kiks vodećeg Bayerna i smanjili bodovni zaostatak na jednoznamenkastu brojku zahvaljujući glatkoj 3-0 pobjedi protiv HSV-a u 17. kolu njemačke Bundeslige...

Bayern je u petak prosuo bodove na svojoj Allianz Areni protiv Borussije Mönchengladbach (1-1), a danas je Bayer razbio HSV, za čiji je sastav hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao do 83. minute. Drugi hrvatski nogometaš u hamburškom klubu, Ivo Iličević, ušao je u igru u 65. minuti susreta.

Bayer je na svom travnjaku slavio zahvaljujući dvama pogocima Stefana Kießlinga i jednim Andrea Schürrlea, kojem je za isti asistirao dvostruki strijelac.

Pobjedom se Bayer približio Bayernu na devet bodova (42-33), dok je HSV ostao na 24 osvojena boda.

szólj hozzá: Leverkusen vs Hamburg - 3-0 (All Goals)

Veliki je preokret kreirao Mainz koji je pred svojim navijačima okrenuo 0-1 u 3-1. Martin Harnik doveo je goste u vodstvo u 48. minuti svojim devetim pogotkom sezone, a zanimljivo svih je devet postigao na gostujućim travnjacima. Sedam minuta trajalo je veselje gostujućih navijača, jer ih je tada rastužio Nicolai Müller pomalo sretnim pogotkom. Pospech je poslao povratnu loptu na otprilike 11 metara, koju je Müller "krivo" udario, ali je ona u neobičnom luku neobranjivo preskočila vratara za 1-1.

Svega 20 minuta prije kraja ponovno je Müller bio koban za goste, nakon asistencije Adama Szalaia, od konačnih 3-1 postavio je Elkin Soto, svojim prvim golom sezone, u prvoj minuti sudačkog dodatka.

Cijeli susret s klupe za pričuve otpratio bivši hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić.

Spomenimo i da je senzacionalni pobjednik u prošlome kolu protiv aktualnog prvaka Borussije Dortmund u gostima (3-2), Wolfsburg, poražen na svom travnjaku od Eintrachta iz Frankfurta s 2-0. Alexander Meier doveo je goste u prednost u 12. minuti, a ostatak susreta usmjerilo je isključenje Josuea (Wolfsburg) pet minuta kasnije. Ni minutu nakn toga konačan je rezultat postavio Takashi Inui.

Za domaći sastav, koji je u posljednjih 15 domaćih utakmica primao minimalno jedan pogodak po susretu (klupski rekord), nisu konkurirali ni Ivica Olić, ni Srđan Lakić.

Recimo i da je ovo posljednje kolo jesenskog dijela Bundeslige, koje završava u nedjelju utakmicama Hoffenheima i Borussije Dortmund, odnosno Werdera iz Bremena i Nürnberga.