Bayer razbio HSV u golijadi, bez Hrvata u pobjedi Bayerna

Nogometaši Bayer Leverkusena još su jednom potvrdili da se ove sezone znatno bolje snalaze na gostujućim travnjacima. U 16. kolu Bundeslige svladali su HSV na Imtech-Areni s 4-2...

Šesta je to već pobjeda “apotekara” u gostima u aktualnom prvenstvu, a uz to imaju i dva remija. Trijumfom u Hamburgu zasjeli su na drugo mjesto, istina možda samo privremeno, odnosno dok Mainz u nedjelju ne odigra utakmicu protiv Schalkea.

Sidney Sam je doveo Bayer u vodstvo u 30. minuti, a domeće je autogolom u igru vratio Arturo Vidal u trećoj minuti nastavka. No, isti se igrač 13 minuta kasnije iskupio za nespretnu reakciju i novim pogotkom, ovaj put u pravu mrežu, vratio gostima prednost koju do kraja više nisu ispuštali. Štoviše, i povećali su je dvama golovima Reanata Augusta, a Eljero Elia je do kraja samo ublažio poraz. U sastavu HSV-a nije bilo ozlijeđenog Mladena Petrića, dok Domagoj Vida nije dobio mjesto ni na klupi Bayera.

Bayern, koji se cijele sezone prilično muči u Bundesligi, u subotu je ipak odradio posao bez većeg stresa. Pobijedili su Bavarci na svojoj Allianz Areni St. Pauli s 3-0. Vodili su već od 16. minute pogotkom Hamita Altintopa, a put do pobjede im je dodatno olakšan u 68. minuti kada je zbog prekršaja nad Thomasom Müllerom u šesnaestercu isključen vratar gostiju Thomas Kessler. Kazneni udarc je uspješno izveo Philipp Lahm, a priču je u 78. minuti zaključio Franck Ribery svojim trećim pogotkom u četiri dana (dva je zabio Baselu u Ligi prvaka). Bayern je u subotu u potpunosti bio bez hrvatskog “štiha” jer se već duže vrijeme ozlijeđenom Ivici Oliću priključio i Danijel Pranjić.

Mato Jajalo u 22. je minuti zamijenio ozlijeđenog Lukasa Podolskog, a u 56. je dodao loptu Christianu Clemensu koji je udarcem sa 17, 18 metara donio pobjedu Kölnu (1-0) protiv Eintrachta. Miro Varvodić je pobjedu svojih suigrača odgleda s klupe za pričuve.

Kaiserslautern bez svoga najboljeg strijelca Srđana Lakića (odrađivao suspenziju zbog žutih kartona) nije mogao pronaći put do mreže Wolfsburga, ali je ipak ugrabio bod (0-0). Najbolju je priliku u 82. minuti imao naš Ivo Iličević koji je s 20-ak je metara pogodio spoj vratnice i grede. Odbijenu je loptu u gol pospremio Thanos Petsos, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa. Treći hrvatski član Kaiserslauterna Stiven Rivić svih je 90 minuta proveo u statusu rezerve, dok Marija Mandžukića zbog ozljede nije bilo u sastavu Wolfsburga za koji je cijelu utakmicu odigrao Edin Džeko.

Zbog ozljede na travnjaku nije bilo ni Josipa Šimunića čiji je Hoffenheim odigrao 1-1 protiv Nürnberga. Poveli su domaći pogotkom Marvina Comperra kojem je iz kornera asistirao Sejad Salihović (igrao svih 90 minuta), a gosti su bod osigurali u 87. minuti preko Christiana Eiglera. Potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević je odradio cijeli dvoboj, dok je bosanski nogometaš Vedad Ibišević izašao iz igre u 57. minuti.

Bundesliga, 16. kolo:

Bayern - St. Pauli 3-0 (Altintop 16, Lahm 72 - 11m, Ribery 78)
Köln - Eintracht 1-0 (Clemens 56)
HSV - Bayer Leverkusen 2-4 (Vidal 48- ag., Elia 79 / Sam 30, Vidal 61, Augusto 66, 78)
Hoffenheim - Nürnberg 1-1 (Compper 55 / Eigler 87)
Kaiserslautern - Wolfsburg 0-0
Borussia Dortmund - Werder 2-0 (Sahin 9, Lewandowski 70)