Zbilja su se mučili

Barceloni konačno prva pobjeda na američkoj turneji!

Europski su prvaci u posljednjoj provjeri u sklopu američke turneje svladali Club Americu s 2:0...

Nogometaši Barcelone uspjeli su popraviti dojam na američkoj turneji. Nakon dva poraza u subotu su u Dallasu u prijateljskoj utakmici svladali meksičku momčad Club America s 2-0.

Za europske je prvake to bila posljednja utakmica tijekom priprema u SAD-u i prva pobjeda, nakon što su najprije izgubili od Manchester Uniteda s 2-1, a potom i od meksičkog Chivasa s čak 4-1.

U subotu je Katalonce u vodstvo u 24. minuti doveo David Villa. Xavi je na proigrao Adriana, Brazilac se sjurio desnom stranom i precizno asistirao Villi koji je glavom matirao suparničkog vratara Navarretea.

Na drugi su pogodak gledatelji čekali sve do 89. minute kada se 17-godišnji Gerard Deulofeu sjajno probio po lijevoj strani, othrvao se napadima suparnika i ubacio u sredinu gdje je Seydou Keita zaključio priču.

Barcelona se nakon ove utakmice vraća kući gdje je sljedeću nedjelju očekuje gostovanje na Santiago Bernabeuu u prvoj utakmici Španjolskog superkupa protiv Real Madrida.