Čvrsti Baski

Barcelona šokirana već u 3. kolu: Prosuli čak dva gola prednosti

Europski i španjolski prvak osvojio je tek bod na gostovanju u San Sebastianu odigravši 2:2...

Skupo je trenera Josepa Guardiolu koštala odluka da na klupi ostavi Carlesa Puyola, Andresa Iniestu, Lionela Messija i Davida Villu, premda početak utakmice to nije dao naslutiti. Unutar samo dvije minute, 10. i 11., poveli su gosti 2-0 pogocima Xavija Hernandeza i Cesca Fabregasa.

Nakon toga su Katalonci, međutim, stali, a domaći uspostavili ravnotežu. Uzvratili su gromovito unutar dviju minuta (59. i 61.), pogocima Agirretxea i mladog Francuza Griezmanna, koji je pogodio nakon katastrofalnoga povratnog pasa Davida Ville iz vlastite polovice terena prema golmanu Victoru Valdesu. Agirretxe je presjekao loptu, krenuo sam prema golu, matirao Valdesa, no Sergio Busquets rukom je loptu odbio u gredu, nakon čega je Griezmann natrčao i glavom je poslao u mrežu. Sudac Antonio Mateu Lahoz nije, premda je trebao, pokazao crveni karton Busquetsu i 11-erac za domaće, već je pokazao na centar.

Iako su tijekom utakmice (Villa u 32. minuti umjesto ozlijeđenog Alexisa Sancheza, Messi u 63. i Iniesta u 80.) Barçini nositelji igre ulazili, Guardiolina momčad nije uspjela do pobjede.

U drugome zasad odigranom dvoboju trećeg kola Villarreal je, premda je 70-ak minuta igrao s igračem manje, odigrao 2-2 na svom Madrigalu sa Sevillom.

Za gostujuću je momčad prvi put nakon prvog svibnja, kada je u srazu 34. kola lanjske sezone protiv Almerije ozlijedio kost u stopalu, zaigrao Ivan Rakitić. Ušao je u igru u 57. minuti umjesto Piotra Trochowskog.

Domaći su s igračem manje igrali od 21. minute, kada je njihov vratar Diego Lopez u kaznenom prostoru srušio Diega Perottija i zaradio crveni karton. Iskusni Cesar Sanchez, koji je ušao u igru, obranio je Alvaru Negredu prvi udarac, ali je španjolski reprezentativac zabio iz odbijanca. Sevilla je s igračem više u polju, nakon što su domaći preokrenuli pogocima Rossija i Rubena, do izjednačenja došla tek u 86. minuti. Zabio je Alexis.