Real puno uvjerljiviji

Barcelona neočekivano teško protiv slabašnog 'fenjeraša'!

U 6. kolu španjolske nogometne lige Barcelona je teže od očekivanog uzela tri boda kod posljednjeplasiranog Sportinga iz Gijona. Bilo je 1-0.

Aktualni španjolski i europski prvak poveo je golom Adriana već u 12. minuti i činilo se da bi domaći Sporting mogao doživjeti teži poraz, no napadači Barcelone ovaj put se nisu iskazali. Sporting je čak u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio iz polukontre i kontre, ali je na kraju ipak momčad Pepa Guardiole uzela tri boda i vratila se na prvo mjesto na ljestvici Primere.

Ipak, kada se pogleda statistički podatak od 74 posto posjeda lopte igrača Barcelone jasno je kakva se jednosmjerna utakmica igrala u Gijonu, a ovaj puta je samo nedostajala realizacija da pobjeda bude uvjerljivija. Sastav iz Gijona ostao je na samo jednom bodu uz pet poraza.

Dodajmo da je nakon dugo vremena minute u dresu Sportinga upisao naš Mate Bilić. U igru je ušao u 79. minuti.

Šesto kolo Primere zaključili su nogometaši Real Madrida koji au pobijedili  u gostima Espanyol s 4-0.

Umjesto ozlijeđenog francuskog napadača Karima Benzeme, trener Real Madrida Jose Mourinho postavio je u vrh napada Argentinca Gonzala Higuaina, a ovaj je isporučio hat-trick. Prvi je gol zabio u 17. minti na asistenciju Cristiana Ronalda, a za drugi gol asistirao mu je Alvaro Arbeloa. U 89. minuti je Higuain postigao i svoj treći pogodak, a prije njega je strijelac za ''kraljevski klub'' bio i Jose Callejon u 82. minuti. I njemu je asistirao Ronaldo.

Higuain je sva tri gola zabio desnom nogom. Posebno je lijep bio onaj drugi, kada je na dubinsko dodavanje Arbeloe iz prve opalio i pogodio suprotni kut. Na sličan je način poentirao i kod prvog pogotka.

Real Madrid u ovoj utakmici nije bio baš toliko bolji kako sugerira konačni rezultat. No, za Mourinhovu momčad je daleko najvažnije da je upisala i drugu uzastopnu pobjedu u Primeri, a treću u nizu u svim natjecanjima.

Real Madrid je ovom pobjedom skočio na treće mjesto na ljestvici s 13 bodova, jednim manje od vodećeg dvojca, Barcelone i Levantea.