Izbornik je šokiran

Barcelona pregazila Al-Sadd, ali ostala bez Ville koji je slomio nogu!

Katarani su primili četiri pogotka od 'šarenog' sastava europskog prvaka.

Aktualni španjolski i europski prvaci, nogometaši Barcelone, lakoćom su izborili plasman u finale Svjetskog klupskog prvenstva u Japanu. U Yokohami je katalonski velikan nadigrao katarski Al-Sadd s 4-0 te izborio utakmicu s prvakom Južne Amerike Santosom.

Dvama golovima Adriana i po jednim Keite i Maxwella Barça je pomela Al-Sadd, te će se za naslov pobjednika, svoj drugi ukupno (nakon 2009.) boriti protiv brazilskog Santosa koji je finale izborio u srijedu 3-1 pobjedom protiv Kashiwe.

Adriano je oba pogotka postigao u prvom dijelu, a prvi u 25. minuti nakon velikog nesporazuma u obrani katarskog sastava prilikom kojeg je jedan obrambeni igrač natjerao vratara Mohameda Saqra na ispucavanje pred vlastitom gol-linijom, a koje je Brazilac blokirao i tako poslao loptu u mrežu. Nakon toga se obrana Al-Sadda polako otvarala pa je samo bilo pitanje vremena s koliko će golova u mreži dočekati kraj susreta.

Kažimo da je tijekom susreta teže ozlijeđen Barçin napadač David Villa. Napustio je travnjak šest minuta prije poluvremena na nosilima nakon neugodnog prizemljenja, a umjesto njega ušao je Alexis Sanchez. Barcelona je putem vlastite web-stranice potvrdila da je zadobio frakturu tibije lijeve noge.

Andres Iniesta je  na Twitter profilu dao podršku suigraču i poručio kako će osvajanje titule posvetiti Davidu Villi.

Del Bosue šokiran ovakvom ozljedom uoči Eura

Premda je teško procijeniti razdoblje oporavka koje će trebati Barceloninu nogometašu da zaliječi lom tibije lijeve potkoljenice, šest mjeseci sasvim je izvjesno trajanje pauze.

To znači da će napadaču španjolske nogometne reprezentacije biti vrlo upitan nastup na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini iduće godine. Što se Barcelone tiče, sasvim je pak izvjesno da će propustiti sezonu do kraja.

''Nedostajat će nam i ovo je za nas veliki udarac. Shvaćam da će mu trebati puno vremena da bi se oporavio. Svi mi obožavamo Davida. Ima sjajnu osobnost. Zabrinuti smo, što drugo reći'', kazao je shrvani trener Barceloninih nogometaša Josep Guardiola nakon utakmice, dok je španjolski izbornik Vicente del Bosque, kojem je Villa daleko dragocjeniji no što je Guardioli, šokiran izjavio:

''Vijesti su vrlo loše. Ovo je velika nesreća, pogotovo za Davida, jer on je taj koji se ozlijedio. S obzirom da se pripremo za nastup na Euru, jasno je da je to itekako loša vijest i za nas. David ima šest mjeseci vremena. Vidjet ćemo hoće li se stići oporaviti. Oporavak uvijek ima svoja pravila, no ima igrača koji se vraćaju prije nego većina drugih.''