Taj čudesni Argentinac...

Barca pregazila Mallorcu, Messi nakon tri komada: Ja u krizi?

Barcelona je u 11. kolu španjolskog prvenstva s 5-0 na Nou Campu bila bolja od Mallorce. Hat-trick za katalonsku momčad postigao je Lionel Messi...

Messi je nastavio s ovosezonskom tradicijom postizanja pogodaka samo na domaćem terenu. Podsjetimo, Argentinac je u pet odigranih utakmica na Nou Campu (prije susreta s Mallorcom) postigao 10 pogodaka, odnosno po tri Osasuni i Atletico Madridu, te po dva Racingu i Villarrealu. Novi hat-trick, treći ove sezone, postigao je u subotu navečer, kada je njegova Barcelona lakoćom savladala Mallorcu s 5-0.

Messi je mrežu gostiju načeo u 13. minuti pogotkom iz jedanaesterca. Osam minuta kasnije Messi pogađa i za 2-0 nakon asistencije Adriana. Joan Cuenca prošao je po desnoj strani Barcelonina napada, ubacio loptu u kazneni prostor gdje je Adriano možda i htio uputiti udarac prema golu, ali je ispalo kao genijalna asistencija Messiju. Argentinac postiže svoj treći pogodak nakon jednog odličnog dubinskog ubacivanja Brazilca Danija Alvesa.

U petoj minuti nastavka svoj prvi pogodak za Barceloninu seniorsku momčad postiže mladi 20-godišnji Cuenca nakon još jedne asistencije Adriana. Cuenca je primio neometan loptu na rubu 16 metara, vješto zaobišao vratara Aouatea i pogodio za 4-0. Kao šlag na tortu, u 91. minuti utakmice, Brazilac Dani Alves pravom je "bombom" zabio za konačnih 5-0. Brazilac je s 25 metara iskosa, s desne strane, primio jednu loptu, te uputio topovski udarac koji se od vratnice odbio iza gol-crte izraelskog vratara Aouatea.

''Momčad je ponovno igrala jako dobro. Brzo smo zabili nekoliko golova što nam je kasnije olakšalo posao. Moramo nastaviti ovako igrati'', rekao je Leo Messi nakon utakmice.

Nakon što je prokomentirao utakmicu Messi je ostao iznenađen pitanjem da li je sretan što je izašao iz golgeterske krize, s obzirom da nije zabio na posljednje tri utakmice (Plzen, Sevilla, Granada).

''Ludost je reći da sam bio u krizi nakon tri utakmice bez postignutog pogotka. Nije me briga hoću li ja biti strijelac ili ne. Jedino bitno je da momčad pobjeđuje'', rekao je Messi.

Spomenimo još da je Villarreal upisao tek drugu pobjedu sezone protiv Rayo Vallecana. Strijelci za "žutu podmornicu" bili su Soriano i Borja Valero.