Messijev 34. gol sezone

Barca zaustavljena i u Valenciji: Dvije pobjede u zadnjih šest utakmica

Nogometaši Barcelone tek su treći put ove sezone ostali bez pobjede u španjolskom prvenstvu. U 22. su kolu odigrali 1-1 na gostovanju kod Valencije...

Katalonci su, podsjetimo, jedine bodove ispustili odigravši neodlučeno protiv Real Madrida na Camp Nouu, te nedavnim porazom od Real Sociedada u San Sebastianu (3:2). I dalje su, dakako, uvjerljivo prvi s 12 bodova prednosti pred Atleticom koji eventualno može smanjiti zaostatak ukoliko u nastavku večeri pobijedi Betis.

Valencia je na Mestalli povela u 33. minuti prvim ovosezonskim pogotkom Argentinca Evera Banege. Roberto Soldado je ubacio s desnog krila, Gerard Pique je pokušao izbiti loptu glavom, ali ju je odbio samo do Banege koji je iskosa s desetak metara matirao Victora Valdesa.

Barcelona je izjednačila šest minuta kasnije s bijele točke. Pedro je u kaznenom prostoru naletio na Pereiru, a sudac je to ocijenio prekršajem unatoč burnim prosvjedima domaćih. Lionelu Messiju to nije smetalo, uzeo je loptu i zakucao je iza leđa Vicentea Guaite. Argentincu je to 34. pogodak u Primeri ove sezone.

Barcelona je završnici utakmice živjela opasno. Gosti su napravili pritisak, a u 89. minuti je Valdes obranio veliku priliku Soldadu.

Treba reći i kako Barca uspješno održava veliku prednost unatoč činjenici što su u posljednjih šest utakmica u kupu i prvenstvu slavili tek dva puta. Odigrali su neriješeno s Malagom (kup), Realom (kup) i Valencijom, poraženi su u San Sebastianu te su slavili protiv Osasune i Malage (kup).

Valencia 1-1 Barcelona by goalsarena2012