Nezaustavljivo gaze

Barca za Tita: 'Vanzemaljac' Messi majstorijom zaključio godinu!

U prvoj utakmici bez trenera Tita Vilanove na klupi nogometaši Barcelone ostvarili su novi trijumf. U sklopu 17. kola Primere slavio je katalonski sastav na gostovanju kod Valladolida 3-1...

Bila je to posljednja Barcelonina utakmica u ovoj kalendarskoj godini, a u njoj su se u strijelce upisali Xavi Hernandez, Lionel Messi i Cristian Tello. Xavi je mrežu domaćina načeo u 43. minuti iz blizine završivši akciju koju je započeo Messi proigravanjem Jordija Albe na lijevoj strani, da bi onda na drugoj vratnici samo zakucao povratnu loptu.

U 58. minuti Messi je okončao solo-prodor i malo unutar šesnaesaterca odmjerenim prizemnim udarcem loptu od vratnice plasirao u mrežu. Prethodno se omaleni Argentinac uspješno odhrvao suparničkim braničima uz nevjerojatnu kontrolu lopte, a jednom je gurnuo loptu kroz noge.

Bio je to Messiju 26. ovosezonski prvenstveni gol i 91. u kalendarskoj godini računajući sva natjecanja i nastupe za reprezentaciju.

Nadu Valladolidu vratio je nakratko Javi Guerra golom iz odbijanca u 89. minuti, da bi konačnih 3-1 postavio Tello u sudačkoj nadoknadi svojim trećim ovosezonskim prvenstvenim golom.

Mallorca je pak na gostovanju kod Betisa u Sevilli slavila 2-1 i tako došla do prve pobjede u posljednjih 15 utakmica u svim natjecanjima, a tek četvrte prvenstvene. (TS)