Barca jedva pobijedila

Gol u zadnji čas: Xavi sjajnim udarcem spriječio senzaciju!

Barcelona je u sklopu 5. kola španjolske nogometne lige s 2-0 teškom mukom slavila protiv Granade na Nou Campu..

Teško je reći bi li veća šteta bila da Barcelona nije pobijedila nakon niza krasnih akcija i predivnih prilika ili da je najbolja vratarska večer u karijeri čuvara mreže Granade, Tona, bila nagrađena "čistom mrežom".

Tono je branio ama baš sve do 87. minute utakmice kada nije mogao ništa kod euro-pogotka Xavija Hernandeza koji je utakmicu započeo na klupi. Xavi je s ruba kaznenog prostora opalio desnom nogom, a lopta je od grede završila iza leđa nesretnog Tona.

Svega nekoliko minuta prije pogotka imala je gostujuća momčad veliku priliku doći u vodstvo kada je sam pred Victora Valdesa izbio njezin napadač, ali je pucao ravno u čuvara mreže katalonskog sastava.

Konačnih 2-0 postavio je Borja Gomez autogolom nakon oštro ubačene lopte Lionela Messija s lijeve strane Barcina napada.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala na stopostotnom učinku i nakon pet odigranih kola Primere, čime je, barem dok Real odigra svoju utakmicu 5. kola, pobjegla aktualnom prvaku na ogromnih 11 bodova prednosti.

Betis je minimalnom pobjedom na svom Benitu protiv Espanyola izbio na visoko 3. mjesto prvenstvene ljestvice s devet osvojenih bodova iz četiri utakmice. Jedini pogodak na susretu gledatelji su vidjeli u 19. minuti prvog dijela kada je Paulao zabio na asistenciju Benata.

Zaragoza je 3-1 pobjedom ostavila Osasunu prikovanu za dno prvenstvene ljestvice i to u društvu tri momčadi koje su još bez pobjede u ovoj sezoni. Helder Postiga doveo je domaće u vodstvo u četvrtoj minuti susreta, da bi Emiliano Armenteros izjednačio za Osasunu u 29. Timor je autogolom u 45. vratio vodstvo domaćinu (2-1), a konačan rezultat postavio je Apono u 71. iz najstrože kazne.

Celti je pobjedu (2-1) u domaćoj utakmici protiv Getafea donio igrač Arsenala na posudbi Chu-Young Park nakon asistencije Danca Krohn-Dehlija u 69. minuti. Potonji je bio asistent i za vodeći pogodak domaćina, točnije Matiasa Fernandeza, u 57. minuti, a Getafe je odgovorio izjednačenjem nakon manje od 120 sekundi igre preko Abdelaziza Barrade. (TS)

Primera, 5. kolo:

Barcelona - Granada 2-0 (Xavi 87, Borja Gomez 90+2-ag)

Zaragoza - Osasuna 3-1 (Helder Postiga 4, Timor 45-ag, Apono 71-11m / Armenteros 29)

Celta - Getafe 2-1 (Fernandez 57, Park 69 / Barrada 59)

Betis - Espanyol 1-0 (Paulao 19)