Uvjerljiva 'Blaugrana'

Barca sredila i Malagu za rekordnu prednost pred Realom!

Nogometaši Barcelone nastavljaju nizati pobjede u Primeri. Do 18. ovosezonske stigli su u 19. kolu na gostovanju kod Malage sa 3-1...

Junak susreta uobičajeno je bio Lionel Messi s golom i dvije asistencije. Mrežu Malage načeo je svojim 28. ovosezonskim prvenstvenim golom u 27. minuti iskoristivši veliku pogrešku veznjaka Malage Ignacija Camacha prilikom vraćanja lopte vrataru. Messi je sporu povratnu loptu presjekao, predriblao vratara i desnicom poslao loptu u praznu mrežu.

U 50. minuti Messi je okomitom loptom presjekao Malaginu obranu i izbacio Cesca Fabregasa, koji prizemnim udarcem od stative povećava prednost gostiju na 2-0. Potkraj susreta najbolji je nogometaš svijeta odigrao lijepi dupli pas sa Thiagom Alcantarom, a ovaj je ljevicom s vrha kaznenog prostora zabio i treći Barcelonin, a svoj prvi ovosezonski gol, samo devet minuta po ulasku u igru.

szólj hozzá: Malaga vs Barcelona 1:3 GOALS HIGHLIGHTS

Počasni gol za Malagu postigao je u 89. minuti Diego Buonanotte lijepim udarcem ljevicom iz slobodnog udarca.

Ostvarenom pobjedom Barcelona Tita Vilanove postavila je novi rekord po broju ostvarenih bodova (55 bodova, 18 pobjeda i 1 remi) u prvoj polovici sezone španjolskog nogometnog prvenstva.

Ono što je, međutim, posebno bolno za Realove navijače jest da nikad nakon prve polovice prvenstva njihovi miljenici nisu imali veći zaostatak za najvećim rivalom. Dosad je, piše AS, najgora sezona za Real bila 2005/06 kada je nakon 19 kola kaskao za Kataloncima 13 bodova. Sada ta razlika iznosi ogromnih 18 bodova. (TS)