Deveta pobjeda

Barca srušila rekord: Messi umoran, treći pogodak iz zaleđa

Barcelona je na Camp Nou pobijedila Celtu 3:1 u 10. kolu Primere...

Mreže su mirovale sve do 21. minute prvog poluvremena, a onda su unutar pet minuta pala tri pogotka. Povela je Barcelona preko Adriana kojeg je poslužio Pedro. Svega tri minute kasnije Mario Bermejo poravnao je na 1-1, a vodstvo Barceloni je u 26. vratio David Villa na asistenciju Andresa Inieste.

U mirnijem drugom dijelu pao je jedan pogodak i to iz nedozvoljene situacije. Villa je petom proigrao Jordija Albu, koji je bio barem metar u nedozvoljenoj situaciji, a ovaj u maniri vrsnog napadača dribla Javija Varasa i zabija za konačnih 3-1. Ovom asistencijom Villa je postao četvrti igrač Barcelone, nakon Messija, Fabregasa i Pedra, koji je u jednoj utakmici upisao pogodak i asistenciju.  Pred kraj utakmice Camp Nou je zanijemio. Nakon jednog duela, Messi je ostao ležati na travnjaku. Držao se za koljeno, no ustao je nakon pola minute. Malo je šepao i češao se po vidno crvenom koljenu. Čini se da nije ozbiljnije ozlijeđen.

Barcelona vs Celta de Vigo 3-1 03.11.12 ourmatch... by ourmatch

Izdvojimo i dva zanimljiva podatka. Celta je s 11 udaraca prema golu Barcelone na Nou Campu postala najbolja u tom segmentu igre (Real je uputio 10), dok je domaći trener Tito Vilanova postao prvi trener u povijesti katalonskog kluba koji je u sezonu krenuo s devet pobjeda u prvih 10 kola. Jedina momčad koja joj je uskratila slast pobjede bio je Real Madrid (2-2).

U ranije odigranoj utakmici Malaga je upisala prvi domaći poraz u sezoni i to od, uoči 10. kola, 15. sastava Primere Rayo Vallecana. Piti je bio dvostruki strijelac za goste, dok je za Malagu pogodio Demichelis.

Primera, 10. kolo:

Malaga - Rayo Vallecano 1-2 (Demichelis 49 / Piti 11, 61)

Barcelona - Celta 3-1 (Adriano 21, Villa 26, Jordi Alba 61 / Bermejo 24)

Real Madrid - Zaragoza (kasnije)

Valencia - Atletico Madrid (kasnije)

Tijek utakmice: Barcelona - Celta 3:1

90' Kraj utakmice.

61' GOOOL!!! Jordi Alba je povisio na 3:0. Gol je pao iz čisto zaleđa.

47' Šansa za Celtu. Aspas puca zamalo pokraj vratnice Valdesovih vrata.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

38' Adriano je morao izaći zbog ozljede. Ušao je Alves.

26' GOOOL!!! Barca ponovno vodi. David Villa je zabio za 2:1.

24' GOOOL!!! Celta je izjednačila. Strijelac je Mario Bermejo!

Barcelona vs Celta de Vigo 1-1 03.11.12 ourmatch... by ourmatch

20' GOOOL!!! Barca je povela golom Adriana. Pedro je odigrao sjajan pas, a Adriano uklizao i pogodio mrežu.

19' Nova velika šansa za Messija. Varasa ponovno izlazi kao pobjednik.

14' Prva veća šansa na utakmici. Messi je pokušao lobati Javija Varasa, ali vratar Celte je pročitao njegovu namjeru i mirno uhvatio loptu.

1' Utakmica je počela.

Ako Barcelona upiše nova tri boda, ostvarit će najbolji ulaz u sezonu u povijesti. Imat će devet pobjeda i jedan remi u prvih deset kola. Nakon što mu se rodio sin, Lionel Messi obećao je da će dati sve od sebe da zabije pogodak i posveti ga malom Thiagu.

Sastavi:

BARCELONA: Valdés, Adriano, Mascherano, Busquets, Alba, Xavi, Iniesta, Cesc, Villa, Pedro, Messi.

CELTA: Javi Varas, Hugo Mallo, Túñez, Vila, Lago; Álex López, Oubiña, Augusto, Krohn-Dehli; Iago Aspas, Park.