Rekord svih rekorda

Čudesni Messi novim hat-trickom prestigao Gerda Mullera - 68. u sezoni!

Nogometaši Barcelone razbili su Malagu, a Leo Messi je ušao u povijest kao najefikasniji strijelac ikad.

Barcelona je u sklopu zaostalog 20. kola Primere na Nou Campu slavila protiv Malage s uvjerljivih 4-1, te se barem na nekoliko sati približila Realu na četiri boda zaostatka. Pritom je Messi hat-trickom prestigao velikog njemačkog centarfora Gerda Müllera po broju postignutih pogodaka u jednoj sezoni.

Müller je u sezoni 1972/1973 postigao nevjerojatnih 67 golova u dresu Bayerna i taj je rekord stajao netaknut gotovo 40 godina. Sve do večeras, 2. svibnja, kada je Messi postao novi vlasnik rekorda po broju golova u jednoj sezoni – 68. S obzirom da su do kraja prvenstva preostala još dva kola, te finale Kupa kralja, Messi će imati priliku još dodatno "podebljati" svoj broj pogodaka.

Prva dva pogotka na utakmici, za 2-1 i 3-1, Argentinac je postigao s bijele točke, dok je treći, ujedno posljednji Barcelone, postigao iz igre.

Poraz Malage nije uspio iskoristiti Atletico Madrid koji je u utakmici igranoj dva sata ranije remizirao na svom travnjaku protiv Real Sociedada (1-1). Gabi je doveo domaćine u vodstvo u 54. minuti prekrasnim pogotkom s otprilike 25 metara, da bi isti igrač 20 minuta kasnije morao napustiti travnjak zbog dva žuta kartona, sakupljena u razmaku od svega četiri minute.

Real Sociedad je do kraja susreta dominirao na terenu, te je u prvoj minuti sudačke nadoknade preko Carlosa Vele, koji je u igru ušao 10 minuta ranije, postavio konačnih 1-1.

Spomenimo i da je u borbi za ostanak, Zaragoza održala san živim pobjedom nad Levanteom. Jedini pogodak na utakmici postigao je Edu Oriol u 11. minuti prvog dijela. Tomislav Dujmović je cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Zaragozi je na ruku išao i poraz Rayo Vallecana (Mallorca 1-0) koji joj sada bježi svega tri boda u borbi za ostanak, a do kraja su još dva kola.

Sevilla našeg Ivana Rakitića doživjela je neugodan poraz od gradskog rivala Betisa, koji je kao gost slavio s 2-1. Benat Etxebarria je bio dvostruki strijelac za Betis, dok je Alvaro Negredo tek doveo domaćina u vodstvo nakon pet minuta prvog dijela. Rakitić je susret započeo na klupi za pričuve, ali je u igru ušao u 57. minuti umjesto Reyesa.

Primera, zaostalo 20. kolo:

Sevilla - Betis 1-2 (Negredo 5 / Etxebarria 43, 90+2)

Atletico Madrid - Real Sociedad 1-1 (Gabi 54 / Vela 90+1)

Barcelona - Malaga 4-1 (Puyol 14, Messi 35-11m, 59-11m, 64 / Rondon 26)

Mallorca - Rayo Vallecano 1-0 (Castro 62)

Zaragoza - Levante 1-0 (Oriol 11)

Tijek utakmice...

65' - GOOOOOOOL!!! Messi 4:1! Rekord je pao, a Messi ušao u povijest s najviše golova u jednoj sezoni ikad! Treća asistencija Inieste na utakmici.

61' - Ušao je Van Nistelrooy i skoro zabio u prvom dodiru s loptom.

59' - GOOOOOOOOL!!! 3:1 Leo Messi opet s 11 metara! Messi je stigao Gerda Mullera sa 67 golova u jednoj sezoni.

58' - Messi puca iz slobodnog udarca, ali samo u korner. Penal za Barcu! Srušen je Messi!

48'  -Buonanotte je pucao visoko preko gola Pinta.

Kraj odličnih 45 minuta.

42' - Duda je opet zaprijetio. Moglo je biti izjednačenje, ali pogodio je Fabregasa tj. ovaj je fantastično uklizao.

34' - GOOOOOOOOOL!!! Leo Messi 2:1 s 11 metara! Messi je zabio 44. pogodak u prvenstvu nakon što je napravljen 11-erac nad Iniestom. To je 66. pogodak Messija ove sezone i nedostaje mu tek jedan da stigne Mullera.

26' - GOOOOOOOOL!!! 1:1! Malaga je vrlo dobru igru okrunila pogotkom Rondona.

24' - Eliseu puca loše pored gola. Bila je to dobra prilika za Malagu...

20' - Sjajno je Kameni obranio udarac Adriana s vrha 16-erca.

14' - GOOOOOOOOL!!!! Puyol 1:0! Iniesta je ubacio...

13' - Što su sad promašili domaći igrači. Na kraju je u zbrci promašio Fabregas.

11' - Uf, stativa Malage. Duda je pogodio iz slobodnog udarca.

2' - Dani Alves je pokušao iznenaditi Kamenog, ali bilo je to prenaivno. Kameni je spasio nakon toga umalo autogol.