Barca se izvukla

Messi opet spasitelj Barce: Pogledajte majstoriju za pobjedu

U posljednjem susretu nedjeljnog programa 34. kola Primere Barcelona je na svom Camp Nou svladala Athletic iz Bilbaa s 2-1...

Barcelona je prekinula niz od tri uzastopna poraza (Atletico u Ligi prvaka, Granada u Primeri i Real u Kupu kralja) te pobjedom na Nou Campu protiv Athletica 2:1 u 34. kolu Primere barem privremeno skočila na drugo mjesto sa 81 bodom. Četiri kola prije imaju četiri boda manje od vodećeg Atletico Madrida, te dva više od Real, od kojeg imaju i utakmicu više.

Prvu veliku priliku imali su gosti u 9. minuti, ali je Pinto odlično obranio udarac Adruiza. Nakon toga uslijedilo je nekoliko lijepih prilika za Barcelonu, ali je udarce Pedra, Messija i Adriana golman Baska branio bez problema.

U 31. minuti na Nou Campu se zatresla vratnica i to nakon udaraca Adruiza škaricama s 14 metara. Lopta se odbila točno pred Susaetu, ali njegov udarac fantastično obranio Pinto.

Samo minutu kasnije greda na drugoj strani nakon udarca Alexisa Sancheza.

Mreža na Nou Campu se napokon se zatresla u 50. minuti. Aduriz je primio loptu na 20-ak metara i krenuo u šesnaestarac Barce, a onda pucao te pogodio sa 15-ak metara za 1:0 vodstvo Athletica.

Barcelona je na izjednačenje čekala do 72. minute kada je nakon lijepe akcije Dani Alvesa udarac Sancheza u mrežu u naletu skrenuo Pedro. Samo dvije minuta kasnije Katalonci su poveli, a strijelac je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca bio Lionel Messi, koji je gađao u golmanom kut i pogodio. (Agencija VLM)