Najbolji svih vremena

Nova majstorija veličanstvenog Messija i hat-trick za povijest!

Čudesni Argentinac novom je neviđenom predstavom još jednom oduševio nogometni svijet i dokazao da je jednostavno najbolji...

Jedan je gol trebao Leu Messiju da bi izjednačio klupski rekord legendarnog Cesara Rodrigueza po broju službenih golova u Barceloninu dresu. U utorak je Argentinac zabio tri.

Postigao je najbolji nogometaš svijeta "hat-trick" u domaćoj 5-3 pobjedi Barcelone nad Granadom u srazu 29. Primerina kola. Došao je time do 34 ovosezonska gola u Primeri, te 54 u svim natjecanjima. Otkako je u Barceloni, zabio je ukupno 234 gola, sada dva više od slavnog napadača iz sredine prošlog stoljeća.

Također je na ljestvici najboljih strijelaca u Primeri Argentinac prestigao Realova Cristiana Ronalda koji ima jednu utakmicu i dva gola manje. Na koncu, Messi je 10 utakmica prije kraja španjolskog prvenstva već za tri gola premašio svoj prošlosezonski učinak, kada je stao na 31 golu.

U sedam posljednjih službenih utakmica sjajni je Argentinac zabio nevjerojatnih 17 golova. Ovo mu je bio šesti "hat-trick" u sezoni, koliko ima i Cristiano Ronaldo, te 18. u karijeri u Barceloninu dresu.

Momčad Josepa Guardiole pred svojim je gledateljima na Nou Campu povela 2-0, no gosti su početkom drugog poluvremena uspjeli izjednačiti. Svejedno, Messi s dvama i Tello s jednim pogotkom riješili su pitanje pobjednika. Sigueira je u samoj završnici svojim drugim pogotkom iz 11-erca postavio konačan rezultat.

Domaći je sastav utakmicu završio s desetoricom igrača. U 88. je minuti isključen Dani Alves zbog prekršaja u 16-ercu koji je rezultirao najstrožom kaznom za goste.

Realu se Barça ovom pobjedom, makar samo privremeno, približila na pet bodova zaostatka. (M.I./TS)

Tijek utakmice:

90+3' Utakmica je završena. Barcelona je slavila na Camp Nou s 5:3.

90' Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

89' Siqueira u posljednjoj minuti pogađa s bijele točke za smanjenje rezultata na 5:3.

86' GOOOOOLLL!!!!! Strijelac je Lionel Messi! Veličanstveni Argentinac postigao je hat-trick i još jednom dokazao da je najbolji! Konačno je i srušio rekord Cesara Rodrigueza.

82' GOOOOLLLL!!! Tello pogađa za 4:2 vodstvo Barcelone. Ipak su Katalonci uspjeli potvrditi ulogu favorita nakon mini krize na startu drugog poluvremena.

67' GOOOOOLLL!!! Lionel Messi svojim drugim pogotkom na utakmici ipak vraća rezultatsku prednost domaćinima. Asistirao mu je Dani Alves.

62' GOOOOOLLL!!! Šok na Camp Nou! Granada je uspjela izjednačiti na 2:2. Kakav preokret gostiju!

55' GOOOOLL!! Gosti su uspjeli smanjiti na 2:1. Strijelac je Mainz.

46' Nastavljena je utakmica na Camp Nou.

45' U Barceloni je poluvrijeme. Domaćin je pokazao očekivanu igru i trebao bi lako do vrijedne pobjede.

17' Nova promjena rezultata na Camp Nou. Messi zabija za 2:0 na asistenciju Cuence.

4' GOOOOLL! Barcelona vodi 1:0. Strijelac je Xavi na asistenciju Lionela Messija.

1'Utakmica je počela.

Barcelona-Granada 5:3 (Xavi 4', Messi 17', 67, 86', Tello 82' / Mainz 55', Siqueira 11m - 62', 89')

Barcelona: Valdes, Puyol, Dani Alves, Correia, Pique, Xavi, Keita, Alcantara, Messi, Sanchez, Cuenca

Granada: Julio Cesar, Cortes, Siquiera, Mainz, Gomez, Hurtado, Martins, Benitez, Rico, Ighalo, Jara