Pogledajte video!

Barca maršira: Prvijenac skupog pojačanja i 'samo' dva gola Messija!

Nogometaši Barcelone savladali su Zaragozu 3-1 na Camp Nou u ogledu 12. kola španjolskog prvenstva. Dva je gola za katalonski sastav zabio Lionel Messi, a jednog Alex Song...

U 16. minuti Messi je prvi put pronašao put do mreže nakon asistencije Jordija Albe. Zaragoza je izjednačila u 24. minuti kada je Francisco Montanes s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem savladao Victora Valdesa, ali se katalonski sastav vratio u vodstvo već u 28. minuti.

Strijelac je bio Alex Song, koji je pospremio asistenciju Messija i postigao svoj prvijenac u dresu Barçe u Primeri, po ovoljetnom transferu iz Arsenala.

Konačnih 3-1 najbolji nogometaš svijeta postavio je u 60. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u dalji donji kut. Messijev je udarac odsjeo u mreži od vratnice, a prethodno mu je asistirao Martin Montoya.

Messiju su postignuti golovi bili 16. i 17. ovosezonski u prvenstvu. Zanimljivo, ove se sezone upisao u strijelce u osam različitih utakmica u Primeri, a pritom nijednom nije zabio manje od dva gola.

Barceloni je ostvarena pobjeda bila 11. ovosezonska, a sa 34 osvojena boda predvodi vrh prvenstvene ljestvice sa šest bodova viška i utakmicom više od prvog pratitelja Atletica. (TS)