Dani Alves isključen

Barca jedva do remija kod Betisa, Messi pogodio samo stativu

U posljednjem kolu Primere Barcelona je remizirala (2:2) u Sevilli s Betisom...

Dvostruki strijelac za domaćina bio Castro (71, 74), dok su za Barcelonu pogotke postigli Busquets (9) i Keita (90).

Bila je to posljednja prvenstvena utakmica Pepa Guardiole na klupi Barcelone, barem u ovom mandatu, a s nje će otići bez zabilježene pobjede protiv Betisa u Sevilli. Barcelona je vodila 1-0 već od 9. minute kada je strijelac bio Sergio Busquets, no u nastavku se dogodio potpuni preokret kojem je ponajviše kumovao crveni karton Danija Alvesa. Barcelona je, naime, od 52. minute igrala s igračem manje jer je Brazilac neopreznim startom zaradio drugi žuti karton i morao je izaći s travnjaka.

Najbolji igrač Barcelone i prvi strijelac prvenstva Lionel Messi gotovo cijelu utakmicu bio je „nevidljiv“. No, u posljednjim trenucima utakmice zamalo je postigao pogodak iz slobodnog udarca. Sjajno je Argentinac pucao s nekih 25 metara od gola Betisa, ali lopta je pogodila desnu stativu i odbila su polje.

Argentinac je tako ostao na brojci od 50 postignutih golova, dok njegov prvi pratitelj u utrci za trofej Pichichi Cristiano Ronaldo ima pet golova, ali i utakmicu manje. Real u nedjelju dočekuje Mallorcu, a Portugalac će zasigurno pokušati ostvariti "nemoguću misiju" ili barem se približiti Messiju.  Barceloni ostaje još igranje finalne utakmice domaćeg Kupa. Suparnik na putu do tog mogućeg naslova će im biti baskijski Athletic.

U drugom današnjem ogledu Primere trećeplasirana Valencia  poražena je kod Real Sociedada s 1-0. Ostale utakmice posljednjeg 38. kola se igraju tijekom nedjelje. (I.M./TS)