'Golijada' na Camp Nou

Barca nadigrala Real: Messi i Ronaldo zabili, Valdes se osramotio

Barcelona je u prvoj utakmici španjolskog Superkupa pobijedila Real Madrid s 3:2 na Camp Nou...

Strijelci za Barcelonu bili su Pedro (57), Lionel Messi (70-11m) i Xavi (78), a za Real Madrid zabili su Cristiano Ronaldo (55) i Angel di Maria (85).

Tito Vilanova debitirao je na klupi Barcelone u natjecateljskoj utakmici i odmah došao do svoje prve pobjede u "clasicu": Barcelona je u prvom dvoboju Španjolskog superkupa pobijedila Real na Nou Campu 3-2.

Svih je pet golova palo u drugom poluvremenu, a ključni se trenutak po konačan rezultat odigrao u 85. minuti, s golmanima u naslovnoj ulozi: prvo je Iker Casillas fantastično skinuo zicer Lionelu Messiju iz blizine za 4-1, da bi odmah potom na suprotnoj strani Victor Valdes katastrofalno prihvatio povratnu loptu od Adriana, izgubio je u srazu s Angelom di Marijom i primio pogodak za konačan, po Real vrlo dobar rezultat.

Završio je na taj način prvi najveći derbi u sezoni, ovaj put bez gotovo ikakvih tenzija. Čak su se i danas glavni treneri, lani protagonisti skandala s udaranjem u oko, Tito Vilanova i Jose Mourinho, korektno pozdravili.

Isprva se, unatoč Barcelonijoj standardnoj dominaciji kroz posjed lopte i udarce prema golu (u prvom poluvremenu omjer udaraca na gol 9-1 za Barçu!), činilo da Real u potpunosti kontrolira utakmicu.

No, razigrali su se Katalonci u punoj mjeri tek nakon što su primili pogodak: zabio ga je za Realovo vodstvo u 55. minuti Cristiano Ronaldo glavom nakon ubacivanja Mesuta Özila iz kornera. Bio je to Portugalčev četvrti pogodak pri četvrtome njegovu uzastopnom nastupu na Nou Campu.

Barcelona 3-2 Real Madrid footyroom.com by Futbol2101

Odmah u sljedećoj akciji, čim je lopta krenula s centra, Javier Mascherano proigrao je Pedra Rodrigueza dubinskom loptom iza leđa zaspalog Fabija Coentraa. Nakon što je sjajno primio lopzu u punom sprintu, domaći je napadač matirao Casillasa. Ponovljena je snimka, međutim, pokazala da se španjolski reprezentativac moguće našao u minimalnom zaleđu.

Nakon toga stvar je u svoje ruke preuzo briljantni Andres Iniesta. Najprije je u 69. minuti iznudio 11-erac nakon sjajnog lažnjaka Sergiju Ramosu koji je u gol pretvorio Lionel Messi. Argentincu je to bio rekordni devet pogodak u utakmicama Španjolskog superkupa. Raul Gonzalez na vječnoj ljestvici drži drugo mjesto sa sedam.

Potom je, u 78. minuti, novim sjajnim driblingom slomio dvojicu igrača u Realovoj obrani i potom još trećemu odigrao iza leđa za Xavija koji je, utrčavši sam u prostor, podigao rezultat na 3-1.

S Messijevom prilikom sedam minuta kasnije Mourinhovu je sastavu, koji je ponovno podbacio u srazu s tehnički dominantnijim katalonskim sastavom, prijetila rezultatska katatrofa. Spasila je Portugalca klasa njegova golmana. I nešto manja onoga suparničkog...

Uzvratni se dvoboj iduće srijede igra na Santiago Bernabeuu. Real će morati igrati daleko bolje.

Španjolski superkup, 1. utakmica:

Barcelona – Real Madrid 3-2 (Pedro 56, Messi 70-11m, Xavi 78 / Ronaldo 55, Di Maria 85)

Tijek utakmice: Barcelona - Real Madrid 3:2

90' Kraj utakmice.

85' GOOOL!!! Di Maria je smanjio na 3:2 nakon katastrofalne pogreške Valdesa. Valdes je loše primio povratnu loptu, pa je pokušao driblati Di Mariju, no ovaj mu je oduzeo loptu i poslao je u praznu mrežu.

78' GOOOL!!! Xavi je povisio na 3:1. Iniesta je bio asistent.

69' GOOOL!!! Messi je zabio za vodstvo Barce iz jedanaesterca. Sergio Ramosa srušio je Iniestu. Čini se da je 'penal' opravdano dosuđen. Messi je time prekinuo golgeterski post u "el clasicima" koji je trajao četiri utakmice.

57' GOOOL!!! Pedro je izjednačio na 1:1. Mascherano je odigrao sjajan pas, a Pedro je utrčao iza leđa obrane Reala i zabio pogodak.

56' GOOOL!!! Ronaldo je doveo Real u vodstvo. Ozil je izvao korner, a Ronaldo je glavom svladao Valdesa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

31' Pedro je puca s distance, no Casillas odlično brani.

30' Valdes brani udarac Benzeme.

29' Ponovno je Messi u akciji. Nanizao je tri igrača Reala, opalio s vrha šesnaesterca, ali nije bio precizan.

19' Prvu veću šansu na utakmici kreirala je Barcelona. Dani Alves odigrao je povratnu loptu prema Messiju, a ovaj je pucao zamalo pokraj gola.

10' Barcelona ima posjed lopte, ali zasad nema šansi za pogodak.

1' Prije početka utakmice Jose Mourinho i Tito Vilanova zaboravili su stare razmirice i pružili si ruke. Utakmica je počela.

Sastavi:

Barcelona: Valdes; Alves, Pique, Mascherano, Adriano; Xavi, Busquets, Iniesta; Pedro, Messi, Alexis.

Klupa: Pinto, Puyol, Alba, Cesc, Sergi Roberto, Tello, Villa.

Real Madrid: Casillas; Arbeloa, Albiol, Ramos, Coentrao; Alonso, Khedira, Callejon; Ozil; Ronaldo, Benzema.

Klupa: Adan, Varane, Marcelo, Lassana Diarra, Granero, Di Maria, Higuaín.