Vukušić ostao na klupi

Balotelli ponovno zabio i spasio Milan, potop Rome, debi Livaje

U nedjeljnim utakmicama 24. kola prve talijanske nogometne lige gosti su ostali, zasada, bez ijedne pobjede...

Milan je remizirao u gostima kod Cagliarija (1-1), dok je Roma poražena kod Sampdorije s 3-1.

Milan je kod šesnaestoplasiranog sastava Serije A gubio sve do same završnice, kada je siječanjsko pojačanje Mario Balotelli iz jedanaesterca donio bod. Izgledalo je kao da će momčadi na poluvrijeme s rezultatom 0-0, a onda je Segundo Ibarbo pogodio za prednost domaćina.

Imao je Milan inicijativu i prijetio je u nastavku, ali do pogotka iz igre nije mogao. No, nakon jedne gužve u kaznenom prostoru domaćina u 81. minuti utakmice, Balotellija je evidentno na pod oborio Astori, čime je skrivio jedanaesterac, a sebi priuštio drugi žuti, odnosno crveni karton. Siguran realizator s bijele točke bio je sam Balotelli.

szólj hozzá: Cagliari vs Milan 1:1 MATCH HIGHLIGHTS

Postigao je kontroverzni talijanski napadač još jedan pogodak u sudačkoj nadoknadi, ali je isti poništen jer je lopta prilikom ubacivanja prešla gol-aut liniju.

Iako je otpustila trenera Zdeneka Zemana, Roma je nastavila s porazima. Ovoga puta poražena je kod Sampdorije s 3-1.

Ono najbitnije dogodilo se u razmaku od 56. do 77. minute utakmice, a junak pobjede domaćina svakako je Gianluca Sansone, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Najprije je u 56. asistirao Marcelu Estigarribiji, a potom je u 73. i sam zabio za 2-0. Svega dvije minute ranije Pablo Osvaldo promašio je kazneni udarac za rimski sastav.

Nadu gostima vratio je dvije minute nakon Sansoneova pogotka Eric Lamela, no nove dvije bile su dovoljne da Mauro Icardi, ponovno nakon asistencije Sansonea, zabije za konačnih 3-1.

Od ostalih rezultata spomenimo remi bez golova Atalante i Catanije. Marko Livaja debitirao je u tom susretu u redovima Atalante ulaskom s klupe za pričuve u 82. minuti utakmice. Igor Budan prosjedio je cijeli susret na spomenutoj klupi.

Recimo i da je Ante Vukušić s klupe otpratio remi svoje Pescare kod Palerma (1-1). (TS)