Borba za Ligu prvaka

Bale 'zakuhao akciju', Adebayor zabio za potpuni preokret Spursa!

Nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Stokea 2-1 u sklopu 37. kola Premierlige i tako nastavili "mrtvu utrku" s omraženim gradskim rivalom Arsenalom za četvrto mjesto i Ligu prvaka...

Poveo je Stoke već u 3. minuti golom glavom Stevena N'Zonzija nakon asistencije Charliea Adama, ali Tottenham je uspio sve preokrenuti.

U 20. minuti poravnao je prvo Clint Dempsey, iskoristivši nesporazum obrane i vratara Asmira Begovića koji je istrčao u prazno, da bi u 83. minuti američki napadač asistirao Emmanuelu Adebayoru za pobjednički gol "spursa". Cijelu akciju kod pobjedničkog gola Tottenhama zakuhao je Gareth Bale sjajnom okomitom loptom u prostor, kojom je izbacio Dempseyja samog na desnom boku suparničkog kaznenog prostora.

Posao "spursima" bio je olakšan budući da je domaći sastav od 47. minute igrao bez Adama, koji je zaslužio dva žuta kartona u samo tri minute.

Tottenham je pobjedom prestigao Arsenal na četvrtom mjestu i sada ima dva boda više, ali i utakmicu više od gradskog rivala. "Topnici" ipak vlastitu sudbinu što se tiče Lige prvaka drže u svojim nogama i pobjede li u preostale dvije utakmice (Wigan kod kuće i Newcastle u gostima), igrat će u kvalifikacijama najprestižnijeg klupskog nogometnog natjecanja sljedeće sezone.

Tottenham u posljednjem kolu sljedeće nedjelje dočekuje Sunderland. (TS)