'Slobodnjakom i tunelom' srušio 'svrake'

Bale poslao poruku Real Madridu: Bit će skuplji od Modrića!

U prvoj utakmici 26. kola prve engleske nogometne lige Tottenham je na svom White Hart Laneu svladao Newcastle s 2-1 na krilima sjajnog Velšanina Garetha Balea, strijelca oba pogotka...

Tottenham je od prve pa sve do posljednje minute susreta bio bolji, a to mu se 12 minuta prije kraja i vratilo. Naime, gosti su sve do 78. minute držali bod u džepu, iako su bili evidentno lošiji, a do pogotka su došli sretnim udarcem francuskog napadača Yoana Gouffrana u 24. minuti prvog dijela.

No, prije toga su "spursi" poveli već u 5. minuti preko spomenutog Balea, koji je iz slobodnog udarca s otprilike 25 metara (malo s desne strane) sjajno pogodio preko Jamesa Percha. Branič "svraka" nije skočio u zrak prilikom Baleova udarca, a upravo je tik iznad njegove glave prošla lopta i završila u donjem lijevom kutu gola Tima Krula.

U 24. je minuti s desne strane Newcastleova napada prošao Moussa Sissoko, poslao povratnu loptu pri sami vrh šesnaesterca, gdje ju je primio Gouffran, te snažno opalio prema desnoj strani gola Huga Llorisa. Međutim, lopta je u bloku pogodila Michaela Dawsona i završila u lijevoj strani mreže nemoćnog Llorisa.

Tottenham vs Newcastle 2:1 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

Tottenham je do kraja susreta stistao i stiskao, a nagrada je stigla u 78. minuti kada je Bale odnio loptu ispred Fabricija Coloccinija, te izašao jedan na jedan s Krulom. Matirao ga je efektnim udarcem kroz noge.

Mogao je Bale i do hat tricka u posljednjoj minuti sudačkog dodatka, ali je njegov udarac sa svega nekoliko metara, na praktički prazan gol (!?), otišao daleko preko gola!

Podsjetimo, reprezentacija Hrvatske morat će pokušati obuzdati Balea 26. ožujka kada u sklopu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostuje kod Walesa. Bale je ovom partijom poslao poruku "proscima", prije svega Rea Madridu, koji stoje u redu za njegove usluge. Bit će "papreno" skup! Sigurno skuplji od Luke Modrića.

Tottenham je pobjedom skočio na treće mjesto prvenstvene ljestvice s 48 osvojenih bodova, dva više od Chelseaja, koji tek treba odigrati svoj susret 26. kola protiv Wigana na Stamford Bridgeu. (TS)