Pet bodova pred Realom

Atletico sasvim poravnat s Barcom, isti čovjek i dalje ih drži na vrhu

Nogometaši madridskog Atletica u stopu prate Barcelonu na vrhu ljestvice Primere, pa tako Madriđani, baš kao i Katalonci, imaju maksimalnih 18 bodova poslije šest utakmica.

Ovog utorka Atletico je na svom Vicente Calderonu pobijedio Osasunu 2:1, a oba je pogotka postigao brazilski nogometaš Diego Costa, u 18. i 25. minuti. I kako Atletico ne da Barci da se odlijepi, tako i Diego Costa drži priključak s Lionelom Messijem. Obojica su trenutačno na brojci od sedam pogodaka u sezoni.

Činilo se da je Atletico rutinski i s pola snage obavio današnji posao, makar je sve mogao lakšim učiniti Arda Turan koji je u drugom dijelu promašio dvije odlične šanse. Inače, Atletico ovom prilikom nije besprijekorno odigrao u obrani. Nudio se Osasuni, ali je gost uspio samo jedom zabiti pogodak (Oriol Riera), ali ne i ozbiljnije ugroziti tri domaća boda.

Do druge pobjede u sezoni je došla Malaga i to poslije 2:0 na domaćem travnjaku protiv novog prvoligaša Almerije. Gosti su bili ravnopravni i hrabro su napadali, no na kraju su strijelci bili samo igrači Malage - Fernando Tissone u 68. i Francisco Portillo Soler u 90. minuti.

Primera, 6. kolo:

Barcelona - Real Sociedad 4:1 (Neymar 5, Messi 8, Busquets 23, Bartra 77 / De la Bella 64)

Levante - Valladolid 1:1 (Diawara 36 / Javi Guerra 42)

Atletico Madrid - Osasuna 2:1 (Diego Costa 18, 25 / Oriol Riera 42)

Malaga - Almeria 2:0 (Tissone 68, Soler 90)