Junak Garcia

Atletico prošao teško gostovanje i napravio još jedan korak ka naslovu!

Nogometaši Atletico Madrida uspješno su prošli teško gostovanje kod Valencije i napravili još jedan veliki korak prema naslovu španjolskog prvaka...

Momčad Diega Simeonea slavila je na Mestalli s 1-0 u dvoboju 35. kola Primere. Vratila se na taj način na šest bodova prednosti pred gradskim rivalom Realom, odnosno na sedam pred Barcelonom, s time da i ''kraljevski klub'' i Katalonci imaju odigranu utakmicu manje. Atletico do kraja prvenstva ima još tri utakmice, a dvije pobjede bi mu jamčile prvi naslov nakon 1996. godine. U idućem kolu Simeoneovi nogometaši ponovno gostuju u Valenciji, ali tom prilikom kod Levantea, a potom im slijedi domaći dvoboj protiv Malage te gostovanje kod Barcelone.

Atletico je srušio ''šišmiše'' pogotkom Raula Garcije u 43. minuti. Iskoristio je 27-godišnji veznjak nabacivanje kapetana Gabija i glavom matirao istrčalog domaćeg vratara Vicentea Guaitu. U nastavku utakmice su Madriđani uspjeli obraniti prednost, a mogli su je i povećati, ali ovo očito nije bio dan Diega Coste koji je promašio dvije stopostotne prilike. Zadnje je dvije minuta Atletico odigrao s igračem manje jer je Juanfran dobio izravan crveni karton zbog grubog prekršaja. (TS)