Španjolcima Superkup

Atletico Madrid razbio prvaka Europe: Hat-trick čudesnog Falcaa!

U ogledu Uefinog Superkupa u Monacu, madridski Atletico, pobjednik Europa lige, deklasirao je aktualnog prvaka Europe Chelseaja s 4-1. Proslavio se Kolumbijac Radamel Falcao s tri pogotka…

Kada je Falcao prije nekoliko dana Athletic Bilbau zabio tri pogotka, trener Atletico Madrida Diego Simeone komentirao je "odigrao je gotovo savršenu utakmicu". I onda se Falcau dogodio Chelsea. Ponovno hat-trick i dvije pogođene vratnice u dvoboju UEFA Superkupa, u kojem je osvajač Europske lige ponizio Chelsea.

Osvajač Lige prvaka tako je posramljen napustio Monaco. Jednostavno, "Sokol ih nije volio". Taj spektakularni 26-godišnji kolumbijski napadač, kojeg je u ljeto 2011. godine Atletico za 47 milijuna eura kupio od Porta, razbio je Chelsea i porušio sve brojke. Dvoboj s Englezima bio je njegov pedeseti nastup u europskim natjecanjima, gdje je postigao senzacionalnih 37 golova. U 53 utakmice za Atletico 42 puta zatresao je mrežu. U stvari, taj tip, koji oduševljava nevjerojatnom lakoćom zabijanja samo je nastavio svoj show. S dva pogotka Atletico je odveo do trijumfa u Europskoj ligi, i tada mu je s druge strane bio Bilbao.

szólj hozzá: Atletico Madrid v Chelsea 4:1 GOAL HIGHLIGHTS

Posramljivanje bezglavih Engleza započelo je od prvih minuta. Već u 4. minuti je Falcao odaslao prijetnju kada je iz blizine uzdrmao gredu. Tri minute kasnije je zabio svoj prvi gol, kada je rutinirano poslao loptu pored Petra Čecha koji je istrčao. Lopta se od vratnice odbila u mrežu. U 19. minuti, Kolumbijac je odličnim odmjerenim udarcem lijevom nogom s nekih 15 metara pogodio u gornji desni kut Čechovog gola. Začuđujuće je kako su ga Chelseajevi obrambeni igrači pustili da neometan šutira iz dobre pozicije. Falcao je nakon toga pogodio i vratnicu, da bi u zadnjoj minuti prvog poluvremena poentirao opet iz odlične pozicije nakon što ga je idealno proigrao Turan, koji je prije toga pretrčao pola igrališta s loptom u nogama u kontri.

U nastavku kao da mu je bilo neugodno, možda su ga zamolili da stane. Zato se ukazao Miranda, u 60. minuti povisio na 4:0, dok je Cahill pogotkom u 75. minuti samo malo ublažio potop Chelseaja. Kakva blamaža Di Mattea, Roman Abramovič u svoju momčad za ovu sezonu uložio je oko 100 milijuna eura, Atletico sto puta manje, tek milijun. Mogao je bogati Rus uložiti 50 milijuna eura u Falcaa. I riješiti se svih problema.

Falcao je postao prvi igrač koji je zabio hat-trick u ogledu Superkupa nakon Terryja McDermotta koji je 1977. godine to učinio protiv Hamburga. (TS/Agencija VLM)