Stroj za golove se ne gasi

Atletico drži korak s Barcom, Falcao s Messijem i Ronaldom

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju nizati pobjede u španjolskom prvenstvu. Do osme ovosezonske u devet kola momčad Diega Simeonea stigla je na Vicente Calderonu savladavši Osasunu 3-1...

Miranda i Raul Garcia doveli su "rojiblancose" u vodstvo 2-0 u razmaku od samo pet minuta prvog dijela, gostima je nadu vratio Roland Lamah prije odmora, da bi točku na i postavio Radamel Falcao u 73. minuti svojim desetim ovosezonskim prvenstvenim golom.

Miranda je zabio glavom proslijedivši loptu u dalji kut nakon ubacivanja Gabija, dok je Raul Garcia desnicom zakucao loptu prizemnim udarcem malo iskosa s lijeve strane u dalji kut vratara Andresa Fernandeza. Osasuna se vratila lijepim golom koji je Lamah zabio dalekometnim udarcem ljevicom, da bi Falcao svoj ubojit golgeterski instinkt ponovo demonstrirao pospremivši ljevicom iz sredine kaznenog prostora pod gredu ubacivanje Juanfrana.

radamel @SpheraChannel by SpheraChannel

Zanimljivo, bio mu je to 22. gol u španjolskom prvenstvu u isto toliko susreta odigranih na Vicente Calderonu. Na ljestvici Atletico ima 25 bodova, isto kao i vodeća Barcelona, ali uz slabiju gol-razliku.

Levante je na domaćem travnjaku savladao Granadu 3-1 i došao do četvrte vezane pobjede u svim natjecanjima, a treće uzastopne u Primeri. Učinio je to klub iz Valencije dvama golovima Obafemija Martinsa i jednim Pedra Riosa, dok je gostima poraz uspio tek ublažiti Youssef El Arabi potkraj susreta.

Getafe je do druge uzastopne gostujuće pobjede stigao protiv Athletic Bilbaa sa 2-1. Klub iz madridskog predgrađa poveo je golom Juana Rodrigueza glavom nakon ubacivanja Pedra Leona iz slobodnog udarca, a prednost povećao na 2-0 golom Alvara Vasqueza. Kod drugog je gola gostiju asistent bio strijelac prvog gola Rodriguez.

Konačan rezultat postavio je Mikel San Jose doboko u sudačkoj nadoknadi, nakon asistencije Fernanda Llorentea.