Nova blamaža Liverpoola

Arsenalov niz se nastavlja, drugi premierligaški gol Jelavića!

Hrvatski nogometni reprezentativac Nikica Jelavić postigao je svoj drugi premierligaški gol za Everton u gostujućoj 2-0 pobjedi nad Swansea Cityjem u sklopu 30. kola Premiershipa...

U svom šestom nastupu za Everton, a trećem od prve minute, Jelavić je zabio drugi gol na susretu u 76. minuti. Nakon asistencije Marouanea Fellainija desnicom je poentirao u lijevi donji kut.

Prvi gol na susretu za Everton zabio je u 59. minuti Leighton Baines iz slobodnog udarca. Jelavić je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Denis Stracqualursi.

Liverpool je nastavio s blijedim igrama, te je na svom Anfieldu poražen od slabašnog Wigana s 2-1. Tek drugi domaći ovosezonski poraz Redsima nakon onog od Arsenala (također 1-2, op.a.) Wigan im je nanio golovima Shauna Maloneyja iz jedanaesterca (koji je skrivio Martin Škrtel prekršajem nad Victorom Mosesom) i Garyja Caldwella. Jedini gol za Liverpool zabio je Luis Suarez.

szólj hozzá: Liverpool Wigan 1:2 ALL GOALS

Bolton je na svom Reebok stadionu savladao Blackburn s 2-1 u izravnoj borbi za opstanak, a cijela je utakmica prošla u znaku Fabricea Muambe, nogometaša koji je kolabirao prošle subote u četvrtfinalnom ogledu protiv Tottenhama na White Hart Laneu. Cijeli stadion odao je počast Muambi burnim pljeskom na početku susreta, kao i oblikovanjem slova njegovog imena i broja dresa kartonima u bijeloj boji, dok su se igrači Boltona uoči susreta zagrijavali svi u Muambinom dresu s brojem 6 na leđima.

Inače, oba gola za Boltonovu pobjedu zabio je David Wheater, dok je Ivan Klasnić u igru ušao u 79. minuti.

Nogometaši Arsenala nastavili su pobjednički niz. Do sedmog uzastopnog trijumfa stigli su na svom Emiratesu rezultatom 3-0 protiv Aston Ville. Bila je to za momčad Arsenea Wengera sedma uzastopna premierligaška pobjeda, što im nije uspjelo od listopada 2007. godine.

szólj hozzá: Arsenal AVilla 3:0 HIGHLIGHTS

U 16. minuti je lijevi bek 'topnika' Kieran Gibbs načeo mrežu gostiju, zabivši iskosa s lijeve strane svoj premijerni gol u sezoni, dok je na 2-0 devet minuta kasnije povisio Theo Walcott. Uposlio je brzonogog Walcotta dubinskom loptom u prostor Alex Song, a ovaj je udarcem u bliži kut savladao nemoćnoga Shaya Givena. Točku na i za pobjedu kojom su "topnici" u borbi za posljednje mjesto koje izravno vodi u ligu prvaka (treće) pobjegli Tottenhamu na tri gola razlike, zabio je u trećoj minuti sudačke nadoknade iz sjajnog slobodnog udarca s više od 20 metara Mikel Arteta. (TS)

Premiership, 30. kolo:

Arsenal - Aston Villa 3-0 (Gibbs 16, Walcott 25, Arteta 90+3)

Bolton - Blackburn 2-1 (Wheater 28, 35 / Nzonzi 56)

Liverpool - Wigan 1-2 (Suarez 47 / Maloney 30-11m, Caldwell 63)

Norwich City - Wolverhampton 2-1 (Holt 26, 45-11m / Jarvis 25)

Sunderland - Queens Park Rangers 3-1 (Bendtner 41, McClean 70, Sessegnon / Taiwo 79)

Swansea City - Everton 0-2 (Baines 58, Jelavić 76)