breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"

Arsenal utrpao četiri komada Newcastlu u gostima!

Nakon impozantne pobjede tijekom vikenda u derbiju Premiershipa protiv Manchester Cityja (3-0 u gostima), nogometaši Arsenala su zabljesnuli i u osmini finala Carling Cupa...

Gostovali su kod Newcastlea i pobijedili s uvjerljivih 4-0. Određena neizvjesnost je trajala do 45. minute i pomalo komične situacije pred vratima Newcastlea.

U nastaloj gužvi, u svom šesnaestercu, domaći su igrači pokušali ispucati loptu na sve načine i otkloniti opasnost, no sve što su uspjeli je bilo pogoditi vlastitog vratara Krula u leđa pri čemu se lopta odbila u mrežu.

Newcastle je u nastavku jurio izjednačenje, ali su pritom ostavljali golemi prostor na svojoj polovici što je ponajprije sjajno koristio brzi Theo Walcott koji je zabio dva pogotka do kraja ogleda. Ipak, najljepši je onaj pogodak Danca Bendtnera na asistenciju Cesca Fabregasa koji je tijekom drugog dijela ušao na travnjak.

S lijeve strane, s petnaestak metara, Bendtner je zakucao loptu u suprotne rašlje.

Na ostale dvije utakmice su igrani produžeci, a sretniji i spretniji su bili Aston Villa i West Ham. Prvi su svladali Burnley 2-1, a potonji Stoke City 3-1.

Burnley je pogotkom Carlislea u 89. minuti izborio produžetke, ali su već u šestoj minuti dodanog vremena primili novi pogodak (Downing). Do kraja utakmice nisu iskoristili činjenicu da je Aston Villa igrala s igračem manje (crveni karton Albrightona u 100. minuti).

Dan ranije su plasman u četvrtfinale izborili Manchester United, West Bromwich, Ipswich, Wigan i Birmingham.