Hat-trick Van Persieja

Čudesna utakmica: Arsenal 'petardom' šokirao Chelsea na Stamfordu!

Londonski derbi 10. kola engleskog nogometnog prvenstva između Chelseaja i Arsenala na Stamford Bridgeu otišao je na stranu gostujućih "topnika" koji su slavili s 5-3...

Bila je to atraktivna utakmica puna prilika s obje strane i puna preokreta u kojoj se u apsolutnog junaka prometnuo kapetan Arsenala Robin van Persie s tri postignuta gola.

Chelsea je vodio u dva navrata, 1-0 i 2-1, nakon golova Franka Lamparda i Johna Terryja, a s vodstvom "bluesa" se otišlo na odmor. No, u nastavku je Arsenal golovima Andrea Santosa (premijerni premierligaški gol po transferu iz Fenerbahçea), pa Thea Walcotta u potpunosti preokrenuo susret. Stvari je na početak vratio Juan Mata dalekometnim udarcem u 80. minuti, ali je potom Van Persie golovima u 85., nakon prethodne greške Johna Terryja u obrani (pokliznuo se prvi povratnoj lopti), te drugoj minuti sudačke nadoknade donio "topnicima" prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu i prvu na Stamford Bridgeu nakon 2008. godine kada su slavili s 2-1.

szólj hozzá: Chelsea 3 - 5 Arsenal

Ova utakmica ponovo je potvrdila zašto je Premierliga trenutno najjača i najatraktivnija svjetska liga u ovom trenutku. Posebno valja uzdvojiti prvi Arsenalov gol koji je Van Persie zabio nakon sjajne akcije Aarona Ramseyja i nesebične povratne lopte Gervinha, kao i treći gol Chelseaja nakon topovskog udarca Mate s nekih 20 metara koji je odsjeo u daljem kutu nemoćnoga Wojiciecha Szczesnyja.

Van Persie je ovim hat-trickom došao do brojke od 10 premierligaških golova u isto toliko susreta, te je izbio na čelno mjesto ljestvice najboljih strijelaca lige ispred Sergija Agüera.

U drugoj utakmici 10. kola Premiershipa Manchester United slavio je na gostovanju kod Evertona na Goodison Parku s minimalnih 1-0.

Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 19. minuti kada je jedini gol zabio meksički napadač Javier Hernandez. Zabio je popularni "Chicharito" iz peterca nakon sjajne asistencije Patricea Evre s lijeve strane.

szólj hozzá: Everton 0-1 Manchester U.

Bio je to njegov četvrti ovosezonski prvenstveni gol, a njime je vratio "crvene vragove" na pobjednički kolosijek nakon poražavajućeg poraza (1-6) od gradskog rivala Manchester Cityja prošlog vikenda.

Everton je nakon primljenog gola bio bolja momčad na travnjaku i stvorio je puno izglednih prilika, ali se sastav Alexa Fergusona uspio obraniti.

Najbliže golu Everton je bio u 40. minuti kada je udarac Leightona Bainesa iz slobodnog udarca odsjeo na gredi.

Premiership, 10. kolo:

Everton – Manchester United 0-1 (Hernandez 19)

Chelsea - Arsenal 3:5 (Lampard 14,  Terry 45, Mata 81; R. van Persie 36, 85 i 90+4, Santos 49, Walcott 56)