Odlični PAOK i Legia

Arsenal protutnjao kroz Istanbul, golijada Bugara i Basela

Arsenal je već u prvom susretu riješio Fenerbahče i zakoračio prema Ligi prvaka.

Deklasirali su Londončani u drugom poluvremenu istanbulskog okršaja domaću momčad pobijedivši 3:0.

Ključan faktor pobjede bio je velški veznjak Aaron Ramsey - najprije je u 51. minuti stvorio sjajnu situaciju za Thea Walcotta koji je s desne strane na daljnjoj vratnici pronašao preciznog Kierana Gibbsa za vodstvo.

Nakon toga je Velšanin, u 64. minuti, s 20-ak metara udaljenosti drugi put matirao domaćeg vratara Demirela. Još 13 minuta kasnije Oliver Giraud je postavio konačan rezultat iz 11-erca.

Golovi: Schalke - PAOK 1:1

Schalke je nastavio niz loših rezultata na početku sezone nakon što u Gelsenkirchenu nije uspio pobijediti grčki PAOK, momčad svog bivšeg trenera Huuba Stevensa. Završilo je 1:1, baš kao i sraz Steaue i varšavske Legije u Bukureštu.

Golovi: Ludogorec - Basel 2:4

Najuvjerljiviju je pobjedu u srijedu ostvario švicarski Basel koji je u Razgradu nadigrao bugarskog predstavnika Ludogoreca 4:2. Dva je pogotka za švicarske prvake zabio ubojiti 21-godišnji egipatski napadač Mohamed Salah.

Liga prvaka, 4. pretkolo, 1. utakmice:

Ludogorec - Basel 2:4 (Marcelinho 23, Stojanov 50 / Salah 12, 59, Sio 64, Schär 83-11m)

Steaua - Legia 1:1 (Piovaccari 34 / Kosecki 53)

Schalke - PAOK 1:1 (Farfan 32 / Stoch 73)

Fenerbahče - Arsenal 0:3 (Gibbs 51, Ramsey 64, Giroud 77-11m)