Infarktna završnica

Arsenal kompromitirao Ligu prvaka u utakmici punoj preokreta!

Bijesnog izraza lica napustio je menadžer Arsenalovih nogometaša Arsene Wenger igralište na Emiratesu, nakon što je njegova momčad odigrala samo 3-3 protiv Norwicha u 37. kolu Premiershipa...

Bila je to četvrta uzastopna utakmica, a treća na domaćem terenu, u kojoj Arsenal nije pobijedio. Time su ''topnici'' u potpunosti kompromitirali svoj položaj u borbi za pozicije koje vode u Ligu prvaka iduće sezone. Mogao bi Arsenal ostati bez nje, pogotovo ako Chelsea osvoji Ligu prvaka ove sezone, iako se prije nešto više od 20 dana činilo da je Arsenal praktiči već zacementirao treće mjesto. Arsenal još uvijek drži tu poziciju, ali ga mogu prestići i Totenham i Newcastle već s eventualnim pobjedama u nedjelju. Newcastleu će to biti teško ostvariti, jer dočekuje vodeći Manchester City, ali Tottenham ima lakši zadatak, gostovanje kod Aston Ville.

Dvoboj protiv Norwicha nije mogao bolje početi za Arsenal nego što jest. Benayoun je vrlo lijepim udarcem u suprotni kut poentirao već u 2. minuti. No, domaćini su vodili samo 10 minuta, jer je u 12. izjednačio Hoolahan, uz vrlo nespretnu reakciju domaćeg vratara Szczesnyja, koji je morao obraniti taj udarac. U 27. minuti, gosti su stigli do vodstva preko Granta Holta iz kontranapada.

szólj hozzá: Arsenal 3-3 Norwich all goals

Robin van Persie ipak je uspio dvama golovima u nastavku okrenuti utakmicu i dovesti svoju momčad na prag pobjede. Prvo je na ubacivanje Songa u 72. minuti lijepim plasiranim udarcem iz voleja izjednačio na 2-2, a onda je u 80. minuti spretno iskoristio jedan odbijanac i matirao po drugi puta gostujućeg vratara. Song je upisao 10. asistenciju u svom 33. nastupu u Premiershipu ove sezone, nakon što je u prethodnih 116 imao samo četiri dodavanja za gol. Van Persie, vodeći strijelac lige, zabio je svoj 29. i 30. gol sezone, te je postao tek šesti igrač u povijesti Premiershipa s 30 ili više golova u jednoj sezoni. Andy Cole, Alan Shearer (tri puta), Kevin Phillips, Thierry Henry i Cristiano Ronaldo su prethodna petorica.

No, niti vodstvo 3-2 nije bilo dovoljno domaćinu za pobjedu. U 85. minuti, Morison je primio jednu dubinsku loptu, te je iskosa s desne strane udarcem u suprotni kut postavio konačnih 3-3. Teško je shvatiti kako je Arsenalova cijela momčad nonšalantno reagirala u toj situaciji, jer je Morison praktički neometan izbio pred Szczesnyja.

Van Persie je nakon toga imao čisti zicer za svoj hat-trick, ali ovoga puta nije pogodio mrežu već gostujućeg vratara Ruddyja.

Norwich je prekinuo seriju od tri poraza te je postao prva momčad koja je Arsenalu zabila tri gola u gostima još od Totenhama u listopadu 2010. godine... (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.