Nepravda ispravljena

Andres Iniesta potukao Messija i Ronalda: On je igrač godine!

Španjolski čarobnjak odnio je trofej najboljeg u godini ispred Lea Messija i Cristiana Ronalda.

Nakon ždrijeba skupina Lige prvaka za sezonu 2012/2013, u Monacu su novinari izabrali najboljeg europskog nogometaša za prošlu sezonu.

U konkurenciji su bili Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Messi (Barcelona) i Andres Iniesta (Barcelona),a trofej je iz ruku predsjednika UEFA-e Michela Platinija otišao, pomalo iznenađajuće, u ruke španjolskog veznjaka Inieste.

Po prvi je puta Iniesta osvojio ovako veliku individualnu nagradu i priznanje, bilo od strane UEFA-e ili FIFA-e. Posljednje dvije godine, kada je nagrada Ballon d'Or bila samo pod okriljem FIFA-e, Iniesta je završavao na drugom odnosno četvrtom mjestu.

"Bez svojih suigrača u Barceloni i Španjolskoj ova individualna nagrada ne bi pripala meni", prokomentirao je kratko nakon proglašenja Iniesta.

Kapetan Barcelone Carles Puyol bio je među prvima koji je čestitao Iniesti putem svojeg Twitter-profila.

"Čestitam Andres!! Zaslužio si!"

Iniesta je prošle sezone ispustio s Barcelonom naslov prvaka Španjolske, koji je osvojio Real Madrid, ali je zato osvojio španjolski Kup kralja, Klupsko svjetsko prvenstvo, Europsko nogometno prvenstvo i UEFA-in Superkup.

Ispravljena je tako po mnogima nepravda kada je Messi uzeo naslov najboljeg prije dvije godine, a kada su mnogi na tom mjestu vidjeli upravo Iniestu.