Preokret u nastavku

Almeria slavila kod Espanyola i produžila nadu u spas

Nogometaši Almerije upisali su vrijednu gostujuću pobjedu u sklopu 35. kola španjolske Primere kojom su si uvelike povećali šanse za ostanak u ligi.

Almeria je slavila kod Espanyola s 2:1, iako je do 20 minuta prije kraja bila u zaostatku. Christian Stuani doveo je Espanyol u vodstvo u 42. minuti prvog poluvremena, a onda je u trećoj minuti nastavka zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s 10 igrača.

Rezultat se nije mijenjao 20-ak minuta, a onda su u razmaku od tri minute Fran Velez i Suso donijeli preokret i velika tri boda Almeriji.

Almeria je, barem privremeno, preskočila Valladolid na prvenstvenoj ljestvici, te se nalazi na dva boda od zone spasa, odnosno mjesta koja trenutno drže Getafe i Osasuna. Espanyol je pak ostao 11., ali još nije matematički osigurao opstanak u ligi.

Primera, 35. kolo:

Espanyol – Almeria 1:2 (Stuani 42 / Fran Velez 69, Suso 72)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 85 (84 utakmice), 2. Real Madrid 82, 3. Barcelona 81, 4. Athletic Bilbao 62, 5. Sevilla 59...