Afrički Mazembe nastavio šokirati na klupskom SP-u!

Nogometaši Mazembea, prvaci DR Konga i afričke Lige prvaka, prvi su finalisti FIFA-inoga Svjetskog prvenstva klubova u Abu Dhabiju nakon što su u polufinalu pobijedili brazilski Internacional s 2-0...

Južnoamerički prvak je u ovu utakmicu ušao kao izraziti favorit, no, veliko slavlje na kraju su imali igrači Mazembea, koji su, podsjetimo, na Stadionu Mohammada Bin Zayeda u četvrtfinalu iznenadili meksičku Pachuhu pobijedivši je 1-0, a sada su šokirali i velikog brazilskog favorita.

Prvi gol za Mazembe postigao je Mulota Kabangu u 52. minuti. Primio je fino loptu ubačenu prema njemu, pustio je da odskoči, a onda opalio desnom nogom s nekih 14 metara u suprotni kut vratara Renana. Konačnih 2-0 postavio je Dioko Kaluyituka u 85. minuti.

No, zapravo je najveći junak Mazembeove pobjede sjajni vratar Muteba Kidiaba, koji je i u prvom i u drugom poluvremenu odličnim intervencijama spašavao svoju momčad.

Mazembe je postao prva afrička momčad koja se plasirala u finale Svjetskog prvenstva klubova, a suparnik u finalu 18. prosinca bit će mu pobjednik drugog polufinala, u kojem se u srijedu sastaju europski prvak Inter i južnokorejski Seongnam.