Srbi porazili Makedonce i izbjegli 'fenjer'

U derbiju začelja zadarske skupine druge faze natjecanja Srbija je zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu svladala Makedoniju 32:28 i tako izbjegla posljednje mjesto u svojoj grupi.

Makedonci su oduševljavali svojim igrama u dosadašnjem dijelu prvenstva, no posljednjih dana izgubili su dah i zbog toga su ipak u zadarskoj skupini završili na posljednjem mjestu, s tek 2 boda prenesena iz varaždinske prve faze natjecanja.

Makedonski rukometaši dobro su otvorili utakmicu protiv Srbije te vodili s više pogodaka razlike u prvom poluvremenu, da bi na odmor otišli s minimalnom prednošću od 16:15. No, u nastavku su Srbi proigrali. Predvođeni izvrsnim golmanom Pejanovićem pomeli su protivnike s terena i na kraju bez ikakvih uzbuđenja u završnici došli do trijumfa rezultatom 32:28.

Makedonce je kao i uvijek predvodio najbolji strijelac turnira Kiril Lazarov sa 7 pogodaka, dok je kod Srbije Ilić s 8 golova bio prvi golgeter.

Srbi su tako skupili 5 bodova u drugoj fazi natjecanja, no to im neće biti dovoljno za ulazak u polufinale. Mogli bi se eventualno boriti za plasman od 7. do 8. mjesta, dok će Makedonci igrati protiv Koreje za 11. mjesto na turniru.