Federer šesti put zaredom u finalu

Najbolji tenisač svijeta Roger Federer igrat će u nedjelju u finalu Wimbledona, nakon što je danas u polufinalu glatko pobijedio Marata Safina, rezultatom 6:3 7:6 6:4.

Švicarac, koji se nada postavljanju novog teniskog rekorda osvajanjem šestog Wimbledona zaredom, oduzeo je servis Safinu odmah na početku meča. Servis je s lakoćom držao do kraja prvog seta, a svojem protivniku nije pružio ni najmanju šansu.

Marat Safin dobio je Federera u nezaboravnom polufinalu Australian opena 2005. godine, no ovaj put nije imao izgleda. Drugi set Federer je dobio u tie-breaku, a onda je u trećem još jednom oduzeo servis ruskom playboyu i preostalo mu je samo smireno privesti meč kraju.

Federerov protivnik u finalu bit će bolji iz dvoboja Rainera Schuettlera i Rafaela Nadala.