EP: Mađarska pobijedila Hrvatsku

Hrvatski vaterpolisti izgubili su u svojoj prvoj utakmici na Europskom prvenstvu od jake Mađarske rezultatom 9:10 (1-2, 3-3, 1-2, 4-3).

Rudićevi izabranici nisu imali odgovora na raspoložene mađarske napadače niti na njihovu pokretljivu obranu. Mađari su vodili tijekom cijele utakmice, a njihova prednost potkraj treće četvrtine popela se i na tri pogotka razlike.

U četvrtoj četvrtini činilo se da je sve gotovo kad su Mađari poveli 10:7 dvije minute prije kraja, no naši su se vratili i u zadnjem napadu imali priliku izvući remi. Ipak, Mađari su se obranili i time došli do zaslužene pobjede.

Hrvatska: Vićan, Burić 2, Bušlje, Vrdoljak 1, Kunac, Joković 1, Smodlaka 1, Đogaš 1, Marković 1, Barač 2, Hinić, Bošković, S. Sukno

Mađarska: Szecsi, T. Varga 1, Madaras 3, D. Varga, Kasas, Hosnyanszky 1, Kiss, Benedek 1, D. Varga, Biros 2, Kis, Molnar 2, Nagy

Realizacija igrača više: Hrvatska 5-12, Mađarska 6-9

Hrvatska će svoje prve bodove na turniru pokušati ostvariti sutra protiv domaćina Španjolske. Utakmica počinje u 21 sat.