Uživo: Dinamo - Sparta 0:0

Dinamo i Sparta odigrali su većinom dosadnu utakmicu 1. kola Kupa UEFA-e pred 12-ak tisuća ljudi bez golova. Bila je to utakmica u kojoj je Dinamo mogao doći do pobjede, no nije iskoristio lošu igru čvrstih Čeha.

Kraj! S obzirom na prikazano jednih i drugih Dinamo ima odličnu priliku proći slabu Spartu na uzvratu u Pragu. gol u gostima trebao bi biti dovoljan.

92. minuta
- Balaban ubacuje iz slobodnog udarca, Mandžukić puca glavom, no pogađate - opet ništa.

91. minuta
- Ibanez je sjajno prošao dva igrača na lijevom boku no Modri ponovo traljavo završavaju akciju.

84. minuta
- Česi su još lošiji od lošeg Dinama. Iz slobodnog udarca jalovo gađaju u živi zid Modrih. Lovren je ušao umjesto Moralesa. Mikić je otišao prema naprijed u formaciji.

79. minuta
- Prilika Balabana, no ipak talijanski sudac svira zaleđe. U igru je ušao Badelj umjesto Chage.

76. minuta
- Mandžukić puca iz kosa s lijeve strane, no ponovo u vratara. Ovo je bila jedna od boljih prilika Dinama. Šteta...

74. minuta
- Tadić je došao do lopte i uptio slab udarac ravno u ruke vratara Sparte. Udarac u okvir je udarac u okvir.

69. minuta
- Mandžukić je upropastio još jednu polupriliku za Dinamo pokušavajući driblati na korner liniji.

67. minuta
- odlična prilika za Spartu, no Slepički je uklizao Bišćan i tako spasio Butinu.

65. minuta
- dobra prilika za Modre. Tadić je povukao sa sredine terena, dao Moralesu na desni bok koji je ubacio na drugu vratnicu, Mandžukić vratio, no obrana Sparte se snašla i lopta je završila u rukama Kozačika.

58. minuta
- Ivanković napokon preuzima rizik kako je i najavljivao. Tadić ulazi umjesto Sammira.

55. minuta
- Chago je pucao glavom prema vratima Sparte, no netko od Čeha je zasmetao i lopta je otišla u korner. Morales je ubacio, no ponovo ništa.

48. minuta
- Mandžukić je odlično dao jednu paralelu u 16-erac Sparte, Morales je propustio, no lopta nije došla do Balabana za što je zaslužna češka obrana. Ovo je mogla biti vrlo izgledna prilika za gol.

Počelo je drugih 45 minuta utakmice. Izmjena nema. Tribine izgledaju malo popunjenije, no brojka nije veća od 12-ak tisuća najvjernijih gledatelja koji su na ulazu dobili i majicu.

Kraj prvog dijela! Dinamo statistički malo bolji od Sparte, no jedni i drugi nisu pokazali previše.

45. minuta - Morales puca, no prelagano za vratara Sparte Kozačika

Nakon dobrih prvih 15 minuta utakmice, igra i jednih i drugih se razvodnila. Većinu dosadašnjeg dijela utakmice gledamo pomalo dosadan nogomet.

40. minuta
- Chago je srušio Kisela i zasluženo dobio žuti karton.

35. minuta
- Mikić je ubacio, no u sredini nije bilo Dinamovih napadača.

31. minuta -
kreće bakljada sa sjevera, ali i istoka, koja baklju po baklju završava u terenu. Talijanski sudac Tagliavento zaustavio je igru, no ona je ubrzo nastavljena.

26. minuta
- još jedan prekršaj Mandžukića koji je ovaj put dobio žuti karton.

23. minuta
- još jedan korner za Dinamo koji je izveo Morales, ali loše je to napravio Čileanac.

21. minuta
- 'desetka' Sparte Slepička odlično puca tik pored vrata Butine. Ovo je dosad bila najbolja prilika na utakmici.

16. minuta
- Mikić je vrlo dobro pokušao sa 20 metara, no pucao je metar iznad gola.

Dinamo igra napadački i drži igrače Sparte daleko od Butininih vrata. Stvarno furiozan početak Modrih. Osim igrača, u formi su i najvjerniji navijači Dinama - Bad Blue Boysi, koji grme s tribina prkoseći ovoj sramotnoj posjeti zagrebačkih ljubitelja nogometa.

9. minuta
- odličan početak Dinama. Mandžukić je ubacio glavom u sredinu, no Balaban kasni.

3. minuta
- Mikić ubacuje, a sudac ne dosuđuje korner za Dinamo

2. minuta - prva akcija i prva dvojbena situacija. Nakon odlične lopte Moralesa Mandžukić pada u duelu s golmanom Kudelom.

sastav Dinamo: Butina, Ibanez, Drpić. Bišćan, Mikić, Vrdoljak, Chago, Sammir, Morales, Mandžukić, Balaban

sastav Sparta: Kozačik, Repka, Had, Slepička, Kisel, Vorišek, Kudela, Vacek, Hušek, Matušovič, Kulič