Talijani u četvrtfinalu velikom pobjedom nad Francuzima

Italija se pobjedom nad Francuskom ponovo izdigla iz mrtvih i plasirala u četvrtfinale Eura. U tome su im pomogli i Nizozemci koji su svladali Rumunje.

Nakon velikog finala Svjetskog prvenstva 2006., Talijani su pred 30.000 gledatelja na stadionu Letzigrund u Zurichu ponovo bili bolji od Francuza. Ovaj put svladali su ih rezultatom 2:0, a ključni trenutak posljednje utakmice skupine C bio je isključenje francuskog braniča Abidala koji je skrivio jedanaesterac nad Tonijem.

Francuzi su krenuli agresivnije s Riberyem na lijevoj strani koji je već u 2. minuti izborio korner. Dvije minute kasnije Abidal, kojeg je Domenech postavio u sredinu obrane, prvi je put kiksao, a Luca Toni promašio čisti „zicer“ i pucao pored vrata Coupeta. U 8. minuti dogodio se prvi ključni trenutak utakmice.