Serie A: Milan ponovo na koljenima, Ancelottiju prijeti otkaz

Nakon što je na startu prvenstva Milan poražen kući od Bologne rezultatom 1:2, u 2. kolu talijanske nogometne lige 'rossoneri' su poraženi u Genovi od istoimenog kluba sa 2:0 što je dodatno zatreslo stolicu Carlu Ancelottiju.

AC Milan je na dnu ljestvie Serie A što je, iako smo na samom startu prvenstva, sramotno za klub te veličine. Ancelotti je od 2001., kada je došao na klupu Milana, osvojio mnoge trofeje, gotovo sve što je mogao, no ubrzo bi mogao okončati posao u tom klubu.

Milan su na koljena bacili Giuseppe Sculli u 30. minuti i povratnik u Genovu Diego Milito golom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi. Milanezi su nastupili bez Neste, Gatussa i Inzaghija, no s Ronaldinhom i Kakom iza jedinog napadača Ševčenka.

Pokazalo se to lošom kombinacijom, a Ancelotti je na klupi ostavio Seedorfa i veliku nadu kluba Brazilca Pata koji je ušao u 69. minuti.

Za Genovu je do 66. minute igrao bivši Hajdukovac Ivan Jurić.

Zanimljivo je bilo i u Napulju gdje je Napoli svladao Fiorentinu rezultatom 2:1. Dvije tribine stadiona San Paolo, gdje se okupljaju najvatreniji navijači, bile su zatvorene zbog nereda koje su počinili 'vrući' Napolitanci na gostovanju u Rimu prošlog vikenda.