Izgorjeli u euforiji: Hajduk remizirao u golijadi s Interom

Splićani su nakon pobjede nad Dinamom u odličnoj utakmici neočekivano posrnuli na Poljudu. Gosti iz Zaprešića šokirali su i igrače i navijače Hajduka hrabrom igrom u prvom poluvremenu u kojem je postignuto čak pet golova, no domaćin je ipak spasio bod golom kapetana Andrića u drugom dijelu.

Inter iz Zaprešića elegantno je ugasio euforiju koja je na Poljudu vladala nakon pobjede u Maksimiru. Žuti su pred ipak 'samo' 10-ak tisuća gledatelja počeli hrabro i napadački, a to su naplatili u 16. minuti kada su potpuno izigrali Hajdukovu obranu i poveli golom Gulića. Nakon toga je Krznar spasio izjednačenje izbacivši Kalinićevu loptu s crte.

U 35. minuti Inter je 'zaledio' Poljud povevši golom Batarela s 2:0. Samo dvije minute kasnije Kukec ruši Tičinović s leđa u kaznenom prostoru, a Kalinić smanjuje na 1:2. Kanonada se nastavlja u 42. minuti kada Andrić ruši Sivonjića 16-ercu Hajduka. Gulićev penal obranio je Subašić, no statična obrana Bijelih nije uspjela spriječiti Gulića da ponovo dođe do lopte i zabije svoj drugi gol na utakmici.

Splićani su dobili još jedan jedanaesterac u 43. minuti. Ponovo je srušen mladi Tičinović, a Kalinić povećava vodstvo na ljestvici strijelaca.

Drugih 45 minuta Hajduk je odigrao furiozno na gol gostiju. Ibričić je iz slobodnog udarca pogodio samo vanjski dio mreže, a u 65. minuti Kalinić promašuje ono što se teško promašiti može. S pet metara prvi strijelac lige neometan promašuje cijeli gol i izaziva nevjericu poljudskih tribina.

Hajduk je u drugom dijelu potpunom opsjeo vrata Intera. Nakon Kalinića u prigodi je bio i Oremuš, no i on iz odlične šanse puca preko gola.

U 79. minuti Andrić glavom nakon ubačaja Gabrića zabija za konačnih 3:3 i donosi bod Hajduku.

'Malo smo poletjeli i to nam se sad vratilo protiv Intera. Ušli smo u utakmicu loše i dobro je da smo osvojili i bod jer nismo dali dve od sebe', rekao je prvi strijelac lige Kalinić nakon utakmice.

'Ovdje se nema što izgubiti i došli smo igrati. Što je najvažnije, izvukli smo taj zasluženi bod', nakon utakmice je izjavio dvostruki strijelac za Inter Bernard Gulić.

Imao je Inter još nekoliko odličnih prilika u drugom dijelu, ali iz kontre nije najbolju od njih iskoristio Sivonjić koji je pogodio vratnicu. Gosti iz Zaprešića odigrali su odličnu utakmicu i zaslužili možda sva tri boda na Poljudu.

'Malo smo poletjeli i to nam se sad vratilo protiv Intera

Zbog izostanka Josipa Skoke Vučević je morao 'čarobirati' s dobitnim 'maksimirskim' sastavom. U veznom redu tako je završio Marijan Buljat, a kada uzmemo u obzir da su s njim u vezi igrali Gabrić, Tičinović, Ibričić i Bartolović koji nemaju previše defenzivnih sklonosti, nije ni čudno da su se Interovi nogometaši lagano približavali zadnjem redu Bijelih, ovaj put slabijem dijelu momčadi.

Kažimo i da je Torcida u 24. minuti zapalila 24 baklje u spomen na u prometnoj nesreći nesretno poginulog 24-godišnjeg Gorana Dujovića, njihovog kolege sa Sjevera.

Splićani su ovim remijem propustili veliku priliku sustići prvoplasirani Dinamo i potpuno se bodovno izjednačiti s Modrima.