HNL: Zadar ostao bez trenera, Šibenik slavio u Osijeku

Nakon još jednog, šestog uzastopnog poraza Zadrana, trener Dalibor Zebić podnio je ostavku. Za novi Zadrov poraz pobrinula se Rijeka koji ih je s čak 3:0 pobijedila na domaćem terenu. Šibenik je bio još jedan neugodan gost koji je tri komada podario svom domaćinu.

Momčad iz Stanova je u devet kola osvojila samo jedan bod i uvjerljivo je posljednja na ljestvici s osam bodova manje od pretposljednjeg Osijeka. Rijeka ih je nakon 10 godina uvjerljivo porazila na Stanovima pred 2500 gledatelja golovima Matka u 37. minuti te Anasa Sharbinija u 67. i 80.

Šibenik je odnio sva tri boda pred svega 1000 gledatelja u Gradskom vrtu protiv Osijeka. Narančasti su poveli golom Zeca u 18. minuti, a na 1:1 je izjednačio Knežević u 27. U drugom su dijelu utakmice Šibenčani odnijeli pobjedu golovima Zeca iz kaznenog udarca u 65. i Rodića u 82. minuti.

Tako su se Šibenčani uspjeli iskupiti za ispadanje u Kupu od drugoligaša Moslavine, dok Osijek nakon ispadanja u Kupu od trećeligaša Zagore i otkaza Iliji Lončareviću tone sve dublje.

U Kranjčevićevoj ulici igrala su dva domaćina jer Sesvećani do renoviranja vlastitog stadiona tamo dočekuju protivnike. Sada je domaćin bio Zagreb koji je poveo golom Krstanovića u 30. minuti, no za konačnih 1:1 bio je zaslužan Polovanec.

Varteks je bio uvjerljiv protiv iznenađenja prvenstva Cibalije. Za velikih 3:0 bili su zaslužni Mujanović u 39., Mumlek u 55. te još jednom Mujanović u 79. minuti utakmice.