HNL: Dinamo i Hajduk do pobjeda uz puno muke

Aktualni prvak Dinamo u Maksimiru je pobijedio Rijeku, a golove za domaće zabili su Badelj i Balaban. Hajduk se još više mučio doma protiv Zadra, i tek je Ibričićev gol u 86. minuti donio pobjedu Splićanima.

Dinamo se zbilja namučio na domaćem terenu protiv čvrste Rijeke. U cijeloj utakmici stvorio je jako malo prilika, a tek je jedna pogreška riječke obrane te dobar potez u pravom trenutku mladog 19-godišnjeg Milana Badelja presudio u ovom dvoboju. Potraj utakmice Balaban je samo potvrdio važnu pobjedu plavih.

Bad Blue Boysi su tijekom utakmice nastavili sa svojim bojkotom uprave i Mirka Hrgovića, a opet smo imali prilike i gledati malu bakljadu.

Hajduk je također došao do tri boda, u utakmici protiv Zadra. Ibričić je bio splitski junak, jer je u 86. minuti presudio gostima.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti pobjedu Šibenika na gostovanju kod Intera 2:3, te trijumf Vatreksa kod kuće protiv Zagreba 2:1. Cibalija i Slaven te Croatia Sesvete i Osijek su remizirali.

Varteks - Zagreb 2:1 (2:0)
Strijelci: 1:0 Mujanović (7), 2:0 Smrekar (23), 2:1 Vugrinec (75)
Croatia Sesvete - Osijek 1:1 (0:0)
Strijelci: 1:0 V. Petrović (71-11m), 1:1 Babić (90+2)
Hajduk - Zadar 1:0 (0:0)
Strijelac: 1:0 Ibričić (86)
Inter Zaprešić - Šibenik 2:3 (0:1)
Strijelci: 0:1 Iftić (32-ag), 0:2 Božić (62), 1:2 Cavrić (70-11m), 1:3 Zec (77), 2:3 Dodik (90).
Dinamo - Rijeka 2:0
Strijelci: Badelj (82), Balaban (90+2)
Cibalia - Slaven Belupo 0:0