Hajduk pobijedio, Dinamo i Rijeka izgubili

Hrvatski nogometni prvoligaši nastavljaju s pripremnim utakmicama za novu sezonu. Neki su uložili puno, a rezultati im ne služe na čast.

Aktualni hrvatski prvak Dinamo izgubio je u Murskoj Soboti od slovenskog drugoligaša Mure 0:1. Pogodak odluke postigao je Bojan Fajfar u 83. minuti.

Poraz je upisala i Rijeka i to od slovenskog prvaka Domžala 1:2. Pogotke za Domžale, mogućeg protivnika zagrebačkog Dinama u drugom pretkolu Lige prvaka postigli su Kirm (20) i Semler (76), dok je strijelac za Rijeku bio Štrok (28). Slovenci su od 37. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Knezović.

Hajduk je odigrao prijateljsku utakmicu protiv poljskog prvoligača Cracovie i slavio je 2:0. Pogotke su postigli Andrić (6) i Kalinić (43-11m).