Francuska: Le Mans, Nice i Grenoble na vrhu

Četvrto kolo francuskog nogometnog prvenstva nije bilo uspješno za hrvatske igrače i klubove u kojima nastupaju. Izgubili su i Nantes i Monaco.

Monaco je izgubio sa 0-1 na gostovanju kod Grenoblea, a u prvoj postavi momčadi iz Kneževine igrala su sva trojica hrvatskih igrača, Dario Šimić, Nikola Pokrivač i Jerko Leko. Šimić i Pokrivač igrali su svih 90 minuta, dok je Leko, koji je dobio žuti karton, zamijenjen u 70.

Nantes je doživio težak 1-4 poraz na svom terenu od Le Mansa, a Ivan Klasnić je igrao do 58. minute i dobio žuti karton.

Nakon 4. odigrana kola na vrhu se nalaze tri mala kluba: Le Mans, Nice i Grenoble, sa po 9 bodova, a Lyon i Marseille pobjedama će imati prilike preteći ih.

REZULTATI 4. KOLA:
Nantes - Le Mans 1-4 (Ndaw 21 / Helstad 23, Maiga 45, Coutadeur 85, Gervinho 90+2)
Caen - Paris SG 0-1 (Hoarau 5)
Lorient - Auxerre 0-2 (Jelen 33, Pedretti 73)
Nancy - Le Havre 2-1 (Brison 71, Andre Luiz Silva 88 / Faure 22)
Nice - Valenciennes 2-0 (Bamogo 52, Remy 86)
Grenoble - Monaco 1-0 (Moreira 19)